Kulinarna marka Kazimierza - konkurs

W najbliższą sobotę i niedzielę podczas Festiwalu Smaku – grillując w sobotę alb gotując w niedzielę – będzie można wygrać rejs do Szwecji promem Unity Line. Tym z Państwa, którzy zdecydują się przyjechać do Kazimierza stanąć do konkursu, organizatorzy fundują bezpłatny nocleg.
Jak już informowaliśmy, w sobotę 07 i w niedzielę 8 lipca odbędzie się na błoniu przy Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu, Festiwal Kulinarny, w ramach którego zostaną przeprowadzone eliminacje IX Mistrzostw Polski w Grillowaniu i Festiwal Kuchni Polskiej – region Galicji i Lubelszczyzny. W obu konkursach w szranki staną kucharze zawodowi i amatorzy, którzy przygotują podczas Grill Party Festiwal – grillowany drób, wieprzowinę i rybę, a w Festiwalu Kuchni Polskiej przystawkę, zupę i dania główne, przy czym składnikiem jednego z dań musi być karp. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w konkursie grillowania i gotowania. Z regulaminem możecie się Państwo zapoznać na stronie Festiwalu Smaku.

Kulinarne prezentacje odbędą się przy akompaniamencie muzyki w wykonaniu popularnych klezmerskich bandów. Organizatorzy Festiwalu Smaku przygotowali dla festiwalowych gości liczne zabawy oraz konkursy z nagrodami zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych miłośników dobrej kuchni.

Główną ideą Festiwalu Kuchni Polskiej jest promowanie Kuchni Polskiej, jako reprezentacyjnej marki narodowej. Eliminacje w Kazimierzu promują potrawy, które mogłyby być marką dla Lubelszczyzny, a także dla Kazimierza nad Wisłą

Każdy region Polski ma swoje kulinarne specjały. Kazimierz, w którym jak w soczewce skupia się kulinarne bogactwo polskiej kuchni zasługuje na wykreowanie potrawy, która byłaby wizytówką miasta. Dlatego też pragniemy zaprosić mieszkańców Kazimierza i odwiedzających go gości do drugiego konkursu, w którym nie potrzeba wykazywać się bezpośrednio umiejętnością gotowania. W ramach tego konkursu czekamy na Państwa propozycję na potrawę (danie), które byłoby kazimierskim specjałem. Potrawa powinna być związana z tradycjami kulinarnymi regionu leżącego na styku różnych kultur.

Propozycje – zawierające szczegółowy przepis na potrawę – należy nadsyłać do 6 lipca 2007 na adres redakcja@kazimierzdolny.pl Wyboru potrawy dokona Kapituła Smaku pod przewodnictwem Hanny Szymanderskiej - eksperta kulinarnego, autorki wielu książek kulinarnych.

Na Festiwal Smaku w Kazimierzu zapraszają organizatorzy: Sudety IT – Festiwale Smaku, Restauracja u Fryzjera oraz Urząd Miasta Kazimierza Dolnego.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę