Ku pamięci...

Skomentuj (6)

zobacz więcej (9)

Kazimierski cmentarz położony jest na wzgórzu. Przebiegający wąwóz dzieli go na dwie części. Tutaj wieczny odpoczynek znaleźli Maria i Jerzy Kuncewiczowie, Antoni Michalak, Jan Łazorek, Julia Rusiecka....
W Święto Zmarłych na miejscowych grobach pojawiły się kolorowe chryzantemy i świerkowe wieńce. Tysiące palących się zniczy stworzyły łunę, którą widać było już z daleka. Ciepły wieczór sprzyjał modlitwom i rozmyślaniom.

Jak co roku nie zapomniano o ofiarach „krwawej środy”. Mieszkańcy zatrzymywali się przy tablicach upamiętniających masakrę z czasów II wojny światowej, kładli kwiaty i zapalali znicze.

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Arek
  <script type="text/javascript">
  document.write("<a href='http://ku-pamieci.pl/zmarly/1/Jan_Paweł II'><img src='http://ku-pamieci.pl/swieczka.gif' border='0'/>Jan Paweł II</a>");
  </script>
 • Julia Linewicz (gość)
  Zwracam sie do wszystkich, ktorzy mogli by mi pomoc uzyskac informacje, doczycaca nastepujacego:
  jestem Ukrainka, moja krewna przed kilkoma miesiacami dostala informacje ze jej ojciec Gerus Gordziej zginal w miejscowosci Kopiec, ale grob(nr 147) sie znajduje w Kazimierzu Dolnym. Kobieta mimo starszego wieku chetnie by pojechala, ale chcialaby polaczyc wyjazd z ewentualnymi uroczystosciami, poswieconymi rocznice tragicznych wydarzen. Gdzie moglabym uzyskac informacje odnosnie takich uroczystosci?
  Z gory dziekuje wszystkim
  moj e-mail linewicz@go2.pl
  Julia
 • ....NaDzIeJkA....
  ...Ślicznie wygladają te światełka......tylko szkoda ze nibyłam na tym cmentarzu..itd.
 • mieszkaniec
  Dla niewtajemniczonych:

  Cmentarz znajduje się za górze za Klasztorem. Nalezy iść w strone Klasztoru, minąć go z lewej strony (a z prawej Pensjonat "Pod Wietrzną Górą"), a następnie iść około 300-400 metrów.

  Jest to dróżka równoległa do ulicy Krakowskiej.
 • joanna
  ...szłam mijając z prawej mej strony grobowiec rodziny Berensów, dalej tuż przed mostkiem z prawej mijałam groby Marii i Jerzego Kuncewiczów, przeszłam mostek nad wąwozem i na górce stanęłam przed grobem moich dziadków, pradziadków oraz wujka - 20 -letniej ofiary "krwawej środy".
  Nie było mnie 1 listopada na grobach moich bliskich na kazimierskim cmentarzu, ani na mszy w tak ulubionym przeze mnie klasztorze. Lecz widząc zdjęcia mogłam "przenieść się" w to miejsce i być tam duchem. Mogę wiernie odtworzyć w myślach niemal każdy mijany grób. Kocham każdy zakątek Kazimierza - uroczego i niepowtarzalnego miejsca nie tylko w kraju, ale i na świecie. Nie potrzebuję zagranicznych wyjazdów, aby odpocząć i "naładować swój akumulator". Wystarczy parę dni spędzonych w Kazimierzu, a właściwie w zakątkach, do których nie docierają tłumy turystów (dla mnie pseudoturystów) przyjeżdżających na Festiwal Filmowy lub Kapel Ludowych. To spęd !!!
  Jestem wdzięczna losowi, że akurat tu urodziła się moja mama, że akurat tu mogłam spędzać co roku wakacje, że teraz będąc już żoną i matką mogę przekazywać moje ciepłe wspomnienia o Kazimierzu mojemu mężowi oraz 13-letniej córce i 3-letniemu synowi, że mogę z nimi docierać w te miejsca, które oczy tłumów jeszcze nie widziały.
 • m
  gdzie sie to znajduje

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę