Książkoterapia

Skomentuj (1)

Kazimierz Dolny po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Jak wygląda tegoroczny program? Poniżej wszystkie szczegóły.

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki - Biblioteka Publiczna Kazimierzu Dolnym po raz kolejny przygotowuje się do obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. 23 kwietnia tradycyjnie nadwiślańskie Miasteczko zamieni się w wielką czytelnię. Tegoroczne motto święta w gminie Kazimierz Dolny to "KsiążkoTerapia”.

 

- W tym dniu do wspólnych obchodów Dnia Książki chcemy włączyć dzieci, młodzież i osoby dorosłe – mówi Anna Piłat, kierownik kazimierskiej biblioteki. - Spotkania będą odbywały się nie tylko w Kazimierzu Dolnym, ale również w Bochotnicy, Skowieszynku, Rzeczycy czy Dąbrówce.

 

Współorganizatorami obchodów Dnia Książki są instytucje, w których przygotowane zostały różnego rodzaju wystawy, konkursy i spotkania: Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym, Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym, Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym, Szkoła Podstawowa w Bochotnicy, Społeczna Szkoła Podstawowa w Skowieszynku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kazimierzu Dolnym, Szkoła Podstawowa im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy.

 

Gośćmi specjalnymi tegorocznego święta książki będą - Renata Piątkowska i Agnieszka Monika Polak.

 

Renata Piątkowska jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie mieszka w Bielsku Białej, a jej pasją jest jazda konna. W 2007 roku otrzymała drugą nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Jest również autorką książek dla dzieci: „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”.”Twardy orzech do zgryzienia”, „Wieloryb”, „To się nie mieści w głowie”, „Na wszystko jest sposób”.

 

Agnieszka Monika Polak urodziła się w Lublinie, w 1968 roku, jednak dzieciństwo i młodość spędziła na Pomorzu. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. I.J. Paderewskiego w klasie altówki w Słupsku oraz Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Autorka książki „Mimo wszystko”.

 

Szczegółowy program Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich:

 

9.15-9.30  - Biblioteka Publiczna - Przedszkolaki z terenu Gminy Kazimierz Dolny - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: ”Moja ulubiona książka”

 

9.15-13.00 - Szkoła Podstawowa w Rzeczycy - Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzeczycy - „Książka, która mnie nauczyła, rozśmieszyła, przestraszyła, pomogła…” – prezentacja wybranej książki – uczniowie klas IV-VI oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Prowadzenie Katarzyna Górska.

 

9.30–10.30 - Biblioteka Publiczna - Przedszkolaki z terenu Gminy Kazimierz Dolny - Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską: „Kim zostanę w przyszłości?”

 

10.00-11.00 – Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym - Przedszkolaki z I i II grupy - Anna Stępień, Dyrektor Przedszkola czyta: „Każdy jest wyjątkowy” i „Mów, co czujesz”

 

10.00-11.00 - Szkoła Podstawowa w Bochotnicy - Uczniowie kl. I Szkoły Podstawowej

w Bochotnicy - Spotkanie literackie: „Pieguski są wspaniałe”(oswajanie dziecka z innością).

Prowadzenie: Barbara Goliszek- Rak.

 

10.00-10.45 - Społeczna Szkoła Podstawowa w Skowieszynku - Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku - Akcja Bookcrossing w szkole.

Prowadzenie: Ewa Rodzik i Magdalena Bielawska.

 

10.30-11.30 - Sala konferencyjna w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym - Młodzież z Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym - Katarzyna Adamowska, instruktor Biblioteki Powiatowej w Puławach czyta: „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” Nicka Vujicica.

 

11.00-12.00 - Biblioteka Publiczna - Uczniowie z klas I – III szkół podstawowych z Gminy Kazimierz - Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską: „Kim zostanę w przyszłości?”

 

11.00-13.00 - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce - Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym - „Wokół Tuwima”:

- konkurs plastyczny

- konkurs recytatorski

- prezentacja multimedialna

Prowadzenie: Alicja Kutnik

 

11.00-12.00 - Szkoła Podstawowa w Bochotnicy - Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bochotnicy - „Kopciuszek na zawodach ”inscenizacja propagująca czytanie w wykonaniu Koła Polonistycznego prowadzonego przez Elżbietę Kruk.

 

15.00-16.00 - Biblioteka Miejska - Wstęp wolny - Spotkanie autorskie z Agnieszką Moniką Polak autorką książki: „Mimo wszystko”

 

Podczas spotkania artystka będzie czytała fragmenty swojej książki: "Mimo wszystko", opowiadała o sobie i grała na skrzypcach. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Instytutem Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

 

Do końca kwietnia w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym trwać będzie konkurs literacki dla uczniów i nauczycieli szkoły na napisanie bajki terapeutycznej. Konkurs prowadzić będzie Barbara Woszczyk. W tym samym terminie, ale dla uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym zorganizowana będzie wystawa pt. „Kilka razy naj o książce” przygotowana przez Małgorzatę Józefacką.

 

Zaś do końca maja w Filii Biblioteki w Bochotnicy oglądać będzie można wystawę zatytułowaną „Książki poprawiające humor”, natomiast w Bibliotece Miejskiej w Kazimierzu Dolnym – wystawę prac nagrodzonych w konkursie: „Moja ulubiona książka”. Wstęp na wystawy jest wolny.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę