Kroke w Janowcu

Skomentuj (4)
W stodole dworskiej u podnóża zamku w Janowcu odbył się w sobotę koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu zespołu "Kroke". Organizatorem imprezy poświęconej pamięci żydowskich mieszkańców Janowca, Kazimierza Dolnego i Puław było Towarzystwo Przyjaciół Janowca.
Kultura żydowska - być może w związku z nieobecnością mieszkańców wyznania mojżeszowego na naszym terenie - zdaje się być obca, jednak zespołowi udało się przełamać bariery kulturowe, o czym świadczyły burzliwe oklaski.

Muzycy w czasie półtoragodzinnego koncertu w skromnej, ale ciepłej scenerii żółtobrązowych desek stodoły przenieśli słuchaczy w zupełnie inny klimat. Czasami wydawało się, że jest się na żydowskim weselu chasydzkim, a czasem - na bezkresnych równinach Izraela. Muzycy potrafili stworzyć atmosferę kontaktu z publicznością, nie poprzez dialog, ale właśnie poprzez muzykę. Okazało się, że może być ona sama w sobie źródłem humoru - stąd też obok oklasków - śmiech widzów. Muzyka obca - stawała się bliska. Perfekcyjnie wykonana. Myślę, że koncert śmiało można nazwać wydarzeniem.

W skład zespołu Kroke wchodzą:
Tomasz Kukurba - altówka, skrzypce, śpiew
Jerzy Bawoł - akordeon
Tomasz Lato - kontrabas
Tomasz Grochot - perkusja

Dyskografia:
"Trio", Oriente Musik Berlin, 1996
"Eden", Oriente Musik Berlin, 1997
"Live at The Pit", Oriente Musik Berlin, 1998
"The Sounds of the Vanishing World", Oriente Musik Berlin, 1999
"East meats east", EMI, 2003

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę