Koniec fajerwerków w Kazimierzu

Skomentuj (5)
Coraz częściej imprezy integracyjne w Kazimierzu kończą się pokazem sztucznych ogni. Ale pokazy umilają zabawę tylko garstce osób. A pozostali, czyli mieszkańcy miasteczka, są zrywani na równe nogi przez hałas w środku nocy. To się zmieni - obiecuje burmistrz, który przygotuje specjalną uchwałę, zakazującą używania fajerwerków.
Dochodzi północ. W jednym z kazimierskich pensjonatów impreza trwa w najlepsze. Nagle stosunkowo ciche miasteczko przeszywają głośne, jak wystrzały z armat, wybuchy fajerwerków.

- Mieszkamy w takim miejscu, że wszystko słyszymy ze zdwojoną siłą. I to wcale nie są pojedyncze przypadki. Takie imprezy organizuje coraz więcej kazimierskich lokali - mówią Magdalena i Eugeniusz Piekarczykowie, mieszkańcy Kazimierza.

Interwencje w sprawie imprez z fajerwerkami potwierdzają policjanci.

- W nocy z 3 na 4 czerwca mieliśmy dwie takie interwencje. Obie zakończyły się wręczeniem właścicielom lokali mandatów karnych za zakłócanie ciszy nocnej w wysokości 100 zł - informuje Roman Maruszak, rzecznik puławskiej policji.

Małżeństwo, z którym rozmawialiśmy, poruszyło sprawę głośnych imprez na ostatniej sesji Rady Miasta. Ich głos poparło kilku innych mieszkańców miasteczka. I od razu będą efekty tej interwencji.

- Już wcześniej dostawaliśmy sygnały od mieszkańców na temat tego problemu. Dlatego w tej chwili przygotowujemy uchwałę, która trafi na jedną z najbliższych sesji Rady Miasta - mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza.

Burmistrz zapowiada, że w zaproponowanej uchwale znajdzie się zapis o całkowitym zakazie używania sztucznych ogni na terenie miasta. Fajerwerki dozwolone będą jedynie podczas sylwestra i szczególnych uroczystości miejskich.

- Takie obostrzenia są stosowne, bo przecież Kazimierz znajduje się w ścisłej strefie konserwatorskiej oraz na terenie parku krajobrazowego. Niedopuszczalne jest, żeby każdy, kto tylko zechce, z powodu swojej imprezy strzelał sobie z petard - uważa burmistrz Dunia.
źródło: Dziennik Wschodni

W czwartek 12 lipca br. podczas sesji rady miejskiej została podjęta uchwała o całkowitym zakazie używania środków pirotechnicznych na terenie Kazimierza Dolnego. Wyjątek stanowi jedynie noc sylwestrowa.(przypis redakcji Portalu)

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę