Koncert Marcin Pater Trio w Trzecim Księżycu

Trzeci Księżyc zaprasza na koncert na Scenę Trzydziestu Krzeseł na koncert promujący debiutancki album zespołu Marcin Pater Trio  - "Nothing But Trouble". To już w tę sobotę.
Obecny tydzień proponujemy zakończyć na Małym Rynku w bistro Trzeci Księżyc. Odbędzie się tam koncert zespołu Marcin Pater Trio. Jego muzyka łączy szeroko pojmowaną muzykę jazzową wraz z elementami rocka. Wibrafon jako instrument wiodący nadaje oryginalności i świeżości w brzmieniu grupy. Ich muzyka to przede wszystkim autorskie utwory lidera zespołu, pełne emocji i bezgranicznej energii.
W 2019 zespół wydał swój debiutancki album ,,Nothing But Trouble”. Każda kompozycja zarejestrowana na płycie znajduje swoje odzwierciedlenie w emocjach towarzyszących chwilom oraz wspomnieniom autora, tym samym tworząc historię będącą muzyczną wędrówką przez jego doświadczenia.

Katowicka formacja powstała z inicjatywy Marcina Patera – lidera, wibrafonisty, kompozytora. Każdy utwór jest jego osobistą konfrontacją ze światem zarówno tym wewnętrznym jak i zewnętrznym.
Debiutancki album studyjny „Nothing But Trouble” został wyprodukowany oraz wydany nakładem włoskiej wytwórni Emme Record Label. Jest wynikiem wygranego konkursu międzynarodowego w ramach jednego z najstarszych polskich festiwali jazzowych ‘Jazz Juniors’, w 2018 roku, odbywającego się w Krakowie. Zespół zaprosił gościnnie do współpracy jednego z najznakomitszych gitarzystów młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej – Jakuba Mizerackiego.
Intensywny rok koncertowy wypełniony występami w prestiżowych salach koncertowych oraz na festiwalach takich jak: Nisville Jazz Festival (Serbia), Sibiu Jazz Festival (Rumunia), Jazz nad Odrą Festival (PL), Fara Music Festival (Włochy), RCK PRO Jazz Festival (PL), Polska Jazz Budapest (Węgry), a także trasa w Chinach (m.in. na Taichung Jazz Festival, Real Live Jazz Festival, OctLoft Jazz Festival), czy występ w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach, otworzył drzwi na świat dojrzewającej muzyce zespołu, a to jeszcze nie koniec! Już w nowym roku trio wyruszy w trasy promując swój najnowszy album.

Skład zespołu:

Marcin Pater – wibrafon
Mateusz Szewczyk – kontrabas, gitara basowa
Adam Wajdzik – perkusja

Nagrody i wyróżnienia:
Grand Prix na Jazz Juniors Festival 2018 (Polska)
Grand Prix na Sibiu Jazz Contest 2018 (Rumunia) oraz pierwsza nagroda za najlepszy utwór ‘Take Down’
Pierwsza nagroda podczas RCK PRO Jazz Festival w Kołobrzegu 2018 (Polska)
Finaliści B-Jazz International Contest w Leuven (Belgia)

Gdzie: Trzeci Księżyc Mały Rynek 1
Kiedy: sobota 18 stycznia godzina 20:00
Bilety: 30 zł
Źródło: Trzeci Księżyc

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę