„Kobiety Mickiewicza” w Kuncewiczówce

Skomentuj (1)

W najbliższą sobotę, 21 czerwca w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów wystawiona zostanie miniatura teatralna „Kobiety Mickiewicza”. Zaprezentują ją studentki puławskiej filii Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów to miejsce prawdziwie niezwykłe. Ilekroć przekracza się próg willi, czuje się ten sam wyjątkowy zapach. Zapach sztuki. Przesiąknięte są nią ściany domu, wszystkie meble i drobiazgi pozostawione przez dawnych właścicieli. Cóż jednak się dziwić, skoro w Kuncewiczówce ciągle odbywają się różnorodne kulturalne wydarzenia.

Już w najbliższą sobotę, 21 czerwca o godz. 17.00 rozpocznie się tam miniatura teatralna pt. "Kobiety Mickiewicza" w wykonaniu studentek puławskiej filii Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Scenariusz jest dziełem zbiorowym aktorek a opracowany został na podstawie licznych biografii Adama Mickiewicza – mówi Wanda Konopińska - Michalak, kierownik Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. - Miniatura zawiera prezentację multimedialną, składającą się z portretów i pejzaży, obrazujących życie pisarza, a także z utworów Fryderyka Chopina i  Wojciecha Kilara. Inicjatorką wydarzenia jest Alicja Krawczyk – sekretarz Rady Samorządu Słuchaczy, a bezpośrednim impulsem, który zadecydował o powstaniu miniatury była wyprawa "Śladami Mickiewicza" na Białoruś i Litwę.

Uniwersytet Trzeciego Wieku, filia w Puławach, współpracuje z literackim oddziałem Muzeum Nadwiślańskiego. Kierowniczka Domu Kuncewiczów – Wanda Konopińska-Michalak, odbyła serię wykładów dla seniorów o życiu i dziele Marii i Jerzego Kuncewiczów, Juliana Tuwima, Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, jak również na temat laureatów literackiej nagrody Nobla, takich jak Alice Munro, Seamus Heaney, Albert Camus czy Rabindranath Tagore.

- Zespół pracowników Domu Kuncewiczów wystawił też specjalnie dla puławskich seniorów spektakl pt. „123 kobiety z fabryki bawełny” – mówi Wanda Konopińska – Michalak. - Zatem miniatura teatralna pt. „Kobiety Mickiewicza” jest artystycznym rewanżem. Wstęp jest wolny, zapraszamy!

W przedstawieniu wystąpią: Józefa Janczura, Alicja Krawczyk, Irena Siekierska, Jagoda Sztuka i Maria Włodarczyk.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2022. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę