„Kobiety Mickiewicza” w Kuncewiczówce

Skomentuj (1)

W najbliższą sobotę, 21 czerwca w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów wystawiona zostanie miniatura teatralna „Kobiety Mickiewicza”. Zaprezentują ją studentki puławskiej filii Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów to miejsce prawdziwie niezwykłe. Ilekroć przekracza się próg willi, czuje się ten sam wyjątkowy zapach. Zapach sztuki. Przesiąknięte są nią ściany domu, wszystkie meble i drobiazgi pozostawione przez dawnych właścicieli. Cóż jednak się dziwić, skoro w Kuncewiczówce ciągle odbywają się różnorodne kulturalne wydarzenia.

Już w najbliższą sobotę, 21 czerwca o godz. 17.00 rozpocznie się tam miniatura teatralna pt. "Kobiety Mickiewicza" w wykonaniu studentek puławskiej filii Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Scenariusz jest dziełem zbiorowym aktorek a opracowany został na podstawie licznych biografii Adama Mickiewicza – mówi Wanda Konopińska - Michalak, kierownik Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. - Miniatura zawiera prezentację multimedialną, składającą się z portretów i pejzaży, obrazujących życie pisarza, a także z utworów Fryderyka Chopina i  Wojciecha Kilara. Inicjatorką wydarzenia jest Alicja Krawczyk – sekretarz Rady Samorządu Słuchaczy, a bezpośrednim impulsem, który zadecydował o powstaniu miniatury była wyprawa "Śladami Mickiewicza" na Białoruś i Litwę.

Uniwersytet Trzeciego Wieku, filia w Puławach, współpracuje z literackim oddziałem Muzeum Nadwiślańskiego. Kierowniczka Domu Kuncewiczów – Wanda Konopińska-Michalak, odbyła serię wykładów dla seniorów o życiu i dziele Marii i Jerzego Kuncewiczów, Juliana Tuwima, Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, jak również na temat laureatów literackiej nagrody Nobla, takich jak Alice Munro, Seamus Heaney, Albert Camus czy Rabindranath Tagore.

- Zespół pracowników Domu Kuncewiczów wystawił też specjalnie dla puławskich seniorów spektakl pt. „123 kobiety z fabryki bawełny” – mówi Wanda Konopińska – Michalak. - Zatem miniatura teatralna pt. „Kobiety Mickiewicza” jest artystycznym rewanżem. Wstęp jest wolny, zapraszamy!

W przedstawieniu wystąpią: Józefa Janczura, Alicja Krawczyk, Irena Siekierska, Jagoda Sztuka i Maria Włodarczyk.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę