Kino KZMRZ!

Skomentuj (10)

Studio KZMRZ zaprasza do kina! Otwarcie w najbliższy weekend.

Studio KZMRZ działa w Kazimierzu od niedawna, ale dość intensywnie: organizuje wystawy, koncerty, performance. Teraz przyszła kolej na… kino!

- Zapraszam wszystkich mieszkańców i turystów na oficjalne otwarcie Kina KZMRZ. Będzie to kino otwarte dla wszystkich, czynne cały rok, bez żadnych opłat i biletów – mówi właściciel studia Michał Stachyra – aby wreszcie mieszkańcy mogli mieć możliwość na miejscu obcować z dobrym filmem.

Wstępnie planowane są trzy projekcje w tygodniu: w poniedziałki filmy dla dzieci, w środy – filmy dokumentalne i w piątki – filmy kinowe. Seanse rozpoczynać się będą o godzinie 20.00, dla dzieci o 18.00.

- Dzięki wykupieniu parasola licencyjnego będziemy możliwość legalnie odtwarzać również filmy, które aktualnie prezentowane są w kinach - mówi Michał Stachyra.

Czy to znaczy, że zobaczymy w Kazimierzu głośny film „Mamma Mia II” czy „303. Bitwa o Anglię”? Czas pokaże.

- Kino będzie się rozwijać – mówi Michał Stachyra – Zapraszamy wszystkich kinomanów, zwłaszcza w jesienne i zimowe wieczory.

Oczywiście teraz też. Otwarcie już w sobotę. Pierwszy seans zaczyna się o godzinie 20.00. Co zobaczymy na ekranie?

- Będzie to pokaz specjalny – niespodzianka – odpowiada enigmatycznie Michał Stachyra.

Kino powstało ze środków prywatnych Michała Stachyry, ekran został sfinansowany przez anonimowych darczyńców z Wrocławia.

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • WIT
  Dajcie ludziom żyć. Niech działa. Alternatywa to ta cepelia wzdłuż Nadwiślańskiej. Kupujecie tam? Pasuje wam? Ta Chińczyzna by zadowolić rozkapryszone dzieciaki, te podróby okularów i koraliki dodają nam splendoru. To ok? I nie przeszkadza wam, że jeszcze sprzedający się psioczą, że miasto za mało im daje, że kostka nie równa, że za parkingu musza płać. Co krok to burdel, a jak gość ma inicjatywę to go dusić. Jak ja tego nie znoszę. Jak drodzy sąsiedzi możecie?
  • Z Batorego
   Szanujmy się wzajemnie i będzie okej.Ale jeśli młodzi ludzie do 3 lub 4 rano bawią się w lokalu,na chodniku i ulicy to bardzo przepraszam i święty by tego nie wytrzymał.
 • elo elo
  Widać www że masz WIELKI problem z tym Michałem. Fajna inicjatywa nieszablonowa i różnorodna. Chciałbyś tam kolejną lodziarnie albo galerię z wyrobami sztukopodobnymi? Te wszechobecne lanszafty zwane Sztuką to jest dopiero mistyfikacja i oszustwo. Zabawa z freskiem była zwykłą artystyczną draką. Zawsze takie działania w świecie artystycznym były i będą. Widać www, że tego nie rozumiesz i nie potrafisz się wyluzować. Pewnie wolisz pejzażyki w ramkach na olejno.
  Pamiętam całkiem niedawne czasy kina w synagodze kiedy przychodziłem na fajny film z "osobą towarzyszącą" pani bileterka mówiła żeby jeszcze przynajmniej cztery osoby skombinować to będzie seans. Ruszałem wtedy na Rynek i zbierałem publiczność. Dlatego myślę że taka bardzo kameralna salka do oglądania niszowych filmów w Kazimierzu ma sens.
 • Levis
  Jeszcze zielone :)
  • www
   gumki recepturki ? oczywiście zielone .
 • P.k.
  Super. Tego jeszcze nie było. Odważny i kreatywny gość. Nie pasuje do ludzi lubiących tylko jeczec i narzekać. Aha i na wszelki wypadek dać ofiarę na tacę.
  • Janusz
   Kreatywny okej.Lecz ten lokal to nie ten metraż i nie to miejsce na taką działalność.
 • Zygzak
  No pięknie-miała być galeria powstał lokal nocny który zakłóca spokój i ciszę nocną, a teraz jeszcze kino-piwo ,kawa ,nalewki.lemoniada .I co jeszcze w tak małym lokalu?
  Czy chodnik i pół ulicy tez będzie zajęty?
  • www
   Ten pan robi CUDA,dla NIEGO to nic trudnego odkryć fresk z 1905 r. Myślę, że "w ramach remontu kamienicy" odkryl piwnicę gdzie Lichtson trzymał swoje recepturki i to tam wlasnie będzie to kino
  • esflores
   No gdzieś te recepturki musiał trzymać. Tyle że były czarne. Jak się tam takie małe kino zmieści to czemu nie. Pewnie wolisz kolejny sklep z pamiątkami "made in china" z Kazimierza.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2019? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2019.
Pokaż stopkę