KineDok z Katarzyną Ślesicką w Trzecim Księżycu

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro to kuchnia, muzyka i kultura. Od pewnego czasu na dobre zagościły w nim filmy dokumentalne prezentowane w ramach Projektu KineDok. W najbliższy piątek 13 o godzinie 20.00 obejrzymy film „Koniec świata”, a po pokazie dyskusja z producentem Katarzyną Ślesicką dopełni projekcję tego szczególnego filmu.

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro to kuchnia, muzyka i kultura. Od pewnego czasu na dobre zagościły w nim filmy dokumentalne prezentowane w ramach Projektu KineDok. W najbliższy piątek 13 października o godzinie 20.00 obejrzymy film „Koniec świata”, a po pokazie dyskusja z producentem Katarzyną Ślesicką dopełni projekcję tego szczególnego filmu.

Katarzyna Ślesicka to producent wielokrotnie nagradzanych na festiwalach filmów dokumentalnych i krótkometrażowych filmów fabularnych, były wieloletni dyrektor wykonawczy Wajda Film School, współzałożycielka (wraz z Adamem Ślesickim) i dyrektor Doc Lab Poland, wiceprezes zarządu Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego.

Film „Koniec świata” opowiada o grudniowej nocy w jednym z dużych miast. Według kalendarza Majów ma właśnie nastąpić koniec świata. Wsłuchujemy się w rozmowy ludzi – w radio, w którym prowadzący zadaje pytania o ich własny koniec świata, w dyspozytorni pogotowia ratunkowego i taksówce. Tytułowy koniec świata w filmie Moniki Pawluczuk jest pretekstem do zanurzenia się w kilku intymnych historiach, opowiedzenia o sprawach tragicznych, bolesnych, a czasem też zabawnych.

Projekt KineDok. Lato - jesień to wyjątkowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kreatywnego filmu dokumentalnego. Projekt ten wychodzi poza tradycyjne ramy sali kinowej, aby zagościć w lokalnym klubie, kawiarni, centrum kultury czy galerii sztuki, umożliwiając nie tylko obejrzenie starannie wybranych dokumentów, ale również spotkanie z ich twórcami i bohaterami w nieformalnym, kameralnym otoczeniu, gdzie można porozmawiać przy kawie.

Celem projektu jest wspieranie symbiozy twórców i odbiorców, ułatwianie dostępu do sztuki oraz promowanie fundamentalnego przesłania: ci ludzie, te problemy, te miejsca i te kraje nie mogą być pomijane!

Najbliższe projekcje

13 października „Koniec świata” (40 minut, Polska, 2015). Po projekcji dyskusja z producentem filmu Katarzyną Ślesicką
20 października „Królowa ciszy” (80 minut, Polska, 2015)
27 października „Zwyczajny film autystyczny” (88minut, Czechy, 2016)
3 listopada „Para na wodzie” (83 minuty, Słowacja, Czechy, 2015)
10 listopada „Wolni” (73 minuty, Chorwacja, 2016)
17 listopada „Księżycowy spacer z dziadkiem” (46 minut, Norwegia, 2016)
24 listopada „Turystyka!” (52 minuty, Chorwacja, 2016)
8 grudnia „Cambridge” (64 minuty, Bułgaria, 2015)
10 grudnia godz. 17:00  „Przeterminowane” (54 minuty, Norwegia, 2017). Po projekcji dyskusja z reżyserem
15 grudnia ”Wujek Tony, trzej głupcy i służba bezpieczeństwa” (86 minut, Bułgaria, 2014)

Trzeci Księżyc (zabytkowy budynek Jatek koszernych)
Mały Rynek 1
Kazimierz Dolny
godz. 20:00
wstęp wolny

 

Tekst: Trzeci Księżyc

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj sięZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2017.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2017/2018? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę