Kiermasz Produktów Lokalnych na Podzamczu

W niedzielę pożegnaniu Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi towarzyszyć będzie Kiermasz Produktów Lokalnych. Można to potraktować jako regionalne pożegnanie z filmowym Kazimierzem i jako zachętę, by wrócić tu za rok na 11. Dwa Brzegi.

W najbliższą niedzielę, kiedy w Kazimierzu dobiega końca 10 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, u zbiegu ulic Podzamcze i Nadwiślańska Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień" organizuje Kiermasz Produktów Lokalnych. I chociaż nie jest to impreza wpisana w program Dwóch Brzegów, nic nie przeszkadza, by potraktować ją jako dobre pożegnanie z filmowym Kazimierzem, jako swoiste do-zobaczenia-za-rok.

Pamięć o Kazimierzu przedłużą nam lokalne produkty: przetwory z płatków i owoców róży, przetwory z owoców miękkich, soki z jabłek oraz rękodzieło – porcelana i ceramika z ręcznie malowanymi obiektami zabytkowymi z regionu czy tradycyjnie tkane chodniki.

- Kiermasz adresujemy głównie do turystów, którzy chcą poznać dziedzictwo kulinarne i rękodzieło naszego regionu – mówi Zbigniew Pacholik, prezes Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień”. –. Swoje wyroby zaprezentują lokalni wystawcy z 11 gmin. Będą to produkty certyfikowane przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień” oraz produkty tradycyjne wpisane na listę Ministra Rolnictwa.

Kiermasz odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia w godzinach 10.00 – 17.00.

Organizatorem Kiermaszu jest Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień". Impreza jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę