Kazimierz pod wojskową kontrolą

Skomentuj (1)
Służby mundurowe w pierwszy weekend lipca opanują kazimierski rynek. Na pewno pójdzie im to śpiewająco, jako że w dniach 3 – 4 lipca odbędzie się I Przegląd Zespołów Kameralnych i Solistów Instrumentalistów Orkiestr Wojsk Sił Powietrznych RP.
Eliminacje konkursowe przy obecności publiczności będą miały miejsce w budynku SARP-u. Zaprezentuje się 9 zespołów kameralnych z orkiestr wojskowych sił powietrznych z Poznania, Koszalina, Bytomia, Radomia i Dęblina. Najlepsi zostaną uhonorowani pucharami burmistrza miasta Kazimierza Dolnego. Konkurs został przeniesiony do Kazimierza z Szamotuł, gdzie rozgrywał się dotychczas.

Ulicami miasta przemaszeruje w sobotę 3 lipca Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych z Dęblina, a 3 i 4 lipca zebrani będą mogli zobaczyć pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej i Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych RP z Dęblina. W niedzielę w godzinach 14.00 – 15.00 w ogródkach piwnych „Grill”, „Pod Wietrzną Górą” oraz w barze „Wodniak” nad Wisłą będą grały wojskowe zespoły kameralne.

Mamy nadzieję, że tak duża koncentracja wojsk w podobnym charakterze powtórzy się w naszym miasteczku za rok.

Szczegółowy program

Sobota
9.00 – 19.00 – występy konkursowe instrumentalistów i zespołów kameralnych Orkiestr Wojskowych Sił Powietrznych RP (SARP)
12.00 – przemarsz ulicami miasta Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Dęblina
13.00 – pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej i Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych RP
17.00 – 22.00 – występ Big Bendu i zespołu rozrywkowego z Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Koszalina

Niedziela
11.00 – 14.00 – występ Big Bendu i zespołu rozrywkowego z Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Koszalina
15.00 – koncert Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Dęblina dyrygent ppor. mgr Łukasz Baronowski
16.00 – uroczyste zakończenie przeglądu, ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów
17.00 - pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej i Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych RP

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę