Kazimierz hitem turystycznym Polski?

Skomentuj (10)

Polska Organizacja Turystyczna zachęca do oddawania głosów na najlepszą atrakcję turystyczną w Polsce. Na liście znajduje się także Kazimierz Dolny. Głosowanie trwa do 15 marca.

Na podstawie przeprowadzonych badań, analiz i opinii regionalnych organizacji turystycznych Polska Organizacja Turystyczna wytypowała atrakcje z każdego województwa, które ze względu na największy potencjał przyciągania ruchu turystycznego można traktować jako flagowe.

- Ze wszystkich tych flagowych atrakcji turystycznych wybrano po 5 z każdego regionu, które były sukcesywnie zamieszczane w naszej sondzie – piszą organizatorzy plebiscytu. – Flagową atrakcją turystyczną Lubelszczyzny okazały się zabytki Kazimierza Dolnego.
- Kazimierz Dolny to najpiękniejsze miasteczko renesansowe w Polsce – piszą organizatorzy sondy. – Miasto malarzy i poetów, jedna z największych atrakcji turystycznych województwa lubelskiego. W 1994 roku kazimierski zespół zabytkowy zarządzeniem prezydenta Lecha Wałęsy otrzymał statut Pomnika Historii.

Zagłosować może każdy z nas – tutaj. Należy wybrać najlepszą, oczywiście według własnego uznania, atrakcję turystyczną w Polsce. Konkurs trwa do najbliższego wtorku, czyli 15 marca.

Na razie zostaje daleko w tyle. Na pierwszych miejscach pojawiają się takie atrakcje, jak m.in.: inscenizacja bitwy pod Grunwaldem, Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni oraz Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała.

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • PLLDECK
  Oj, późno ta informacja. Uruchamiam festiwalową brać.
 • :-))
  Dziękuję Redakcji za reakcję, "tutaj" jest akty
 • :-((
  Redakcjo, kiedyś "tutaj" oznaczało aktywny link do strony, gdzie można było oddać głos.
  Teraz "tutaj" nie da się zagłosować a nawet brak jakiejkolwiek informacji gdzie mozna.
  • pijany znad Grodarza
   Zauwazyłem to wcześniej, ale wstydziłem się napisać, bo pomyślą żem niegramotny.
   Redakcjo.
   Gdzie mam WCISNAĆ , coby podkreślić swoje uwielbienie dla miasteczka ?.
 • Zofia
  Wszyscy dłonie na klawiatury! Głosujmy, przecież mieszkamy w najpiękniejszym miasteczku świata!
 • janek
  Tyle tylko, że Kazimierz jest w tej sondzie na samym końcu z poparciem poniżej 1 proc. i liczą oddanych głosów poniżej 10. Sonda trwa już prawie miesiąc i za kilka dni się kończy. Gratulację dla wszystkich za refleks.
 • pijany znad Grodarza
  "W 1994 roku kazimierski zespół zabytkowy zarządzeniem prezydenta Lecha Wałęsy otrzymał statut Pomnika Historii."
  PiS wie o tym ?
  • pzW
   O Wałęsie czy o pomniku?
  • pijany znad Grodarza
   @ pzW.
   Całościowo, całosciowo. PiS nie ROZDRABNIA SIĘ. Jednocześnie ŚCIGA i OSĄDZA, Taki on ci jest.
  • Zdzisław Król
   PIS Optuje tylko za jednym pomnikiem Ojcem Rydzykiem zresztą bardziej interesuje ich dobro i wygoda własnego tyłka niż kraju.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę