„Kazimierskie” z pazurem

Skomentuj (47)

zobacz więcej (6)

Już wkrótce – najprawdopodobniej pod koniec kwietnia – pojawi się na rynku Piwo Kazimierskie. Nietrudno je będzie rozpoznać. Prezentujemy etykiety autorstwa miejscowych artystów, które zwyciężyły w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców.

Piwo Kazimierskie to inicjatywa Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców w Kazimierzu Dolnym. Produkowane przez mały browar chełmski Jagiełło pojawi się w kazimierskich restauracjach i kawiarniach w odmianie zarówno jasnej jak i ciemnej. Wśród wielu gatunków rozpoznać je będzie łatwo po charakterystycznych etykietach przygotowanych według projektów związanych z Kazimierzem artystów plastyków – Piotra Fąfrowicza i Michała Wacławskiego. Ich wzory zwyciężyły w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród pieniężnych odbyło się w ubiegłym tygodniu w Kazimierskim Ośrodku Kultury.

Jak zapewnia Janusz Kowalski prezes Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców, w planach jest organizacja kolejnych edycji konkursu – najbliższy już jesienią. Oznacza to, że etykiety będą się zmieniać. Co na nich będzie? Na pewno Kazimierz. Jaki? To już zależeć będzie od wizji artystów…

Fot. Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców

Skomentuj


Dodane komentarze (47)

 • Tadek
  Dawno, dawno temu, w polskim mieście Gdańsku pojawił się napis propagandowy:
  "Polska- Twoja Ojczyzna. Gdańsk- Twoje miasto. Dorsz- Twoja ryba". Pod spodem dopisano ręcznie: k-wa twoja mać. Przepraszam osoby nieletnie i wrażliwe.
 • Jacek
  Cały ten nasz współczesny swiat kęci się na oszustwie.Ostatnio kupiłem aparat do mierzenia ciśnienia ,opakowanie polskie ,na pudełku wyprodukowano w Białymstoku a w środku aparat chiński.Proponuję piwo sprowadzać od chińczyków i naklejać etykietę kazimierskie ,zysk będzie większy niż za chełmskie.
 • pijany znad Grodarza
  Dyskusja miała toczyć się o to, ktory projekt miałby być naklejką piwa. /pomijam fakt, że najlepszym jest nr 1/. Obojetnie o czym miałby sie toczyć spór od razu lokalni "patrioci" żądają okazania swoich miejsc urodzenia. Czy nie czas pogonić ich?.
 • mariano
  a to ze z Chelma?Dobrze ze nie z Torunia!
 • mariano
  Fafrowicza projekty ok.oryginalne...reszta jak etykiety jakich widzialem setki
 • Jacek
  Kazimierskie z Chełma,ale jaja. Ludzie nie dajcie się ogłupiać.
 • Kazimierzak
  Piwo z pazurem? To dopiero gadżet marketingowy! Jak słynna tekila lub żmijówka. Pazur ludzki czy zwierzęcy i w piwie czy dołączony do butelki? Smacznego życzymy!
 • bagin
  A butelka jak będzie wyglądać? Proponuję "oranżadówkę" kapslowaną, opakowanie tradycyjne (lata temu nalewano w takie butelki słynną puławską "zemstę inwalidów").

  I znowu będzie można podyskutować o b. ważnej dla miasteczka sprawie:-)
 • Lusi
  świetny pomysł i świetne etykiety, mam nadzieję, że piwo będzie dobre i że nie będzie w wygórowanej, "turystycznej" cenie, tak czy inaczej jestem na tak. no i brawa dla autorów etykiet
 • Jula
  Widzisz z Chetyna , ale to praca Fąfrowicza są znane a nie ty i twoj bełkot .
 • opat
  do piszącychna tym portalu...wyrządzacie nieprawdopodobną szkodę temu miasteczku swoją pisaniną!!!!!!mam wrażenie że to forum okupują _frustraci,nieudaczniki i tzw mierni ludzikowie..
 • ana
  ja zrozumialam z belkotu mr.j ze ma czolobitnosc.Moze doktory co zaradzo mr.j
 • MrJ (006)
  A na jakiej podstawie twierdzenia entuzjasci? moze jakie uzasadnienie, bo na zasadzie "wydaje mnie sie" to poglad "spod wierzby", wbrew pozorom prace grafiki uzytkowej sa wymierne, a tu prosze nawet szacunku sie wymaga, chleb zakalec od Sazynskiego tez bedzie wymagal czolobitnosci ze wzgledu na nazwisko? Troche sie poduczyc trzeba by zdanie z sensem wyrazac, polecam podstawowa ksiazke pt "Interpretacja dziel sztuki" pod red. Bialostockiego, o innych nie wspominajac, aha, czasu nie ma - "tance na lodzie pokazujo, to pendem, pendem", androniarze.
 • robert
  Prace Fafrowicza sa super.To pierwsza liga wiec szacunku wiecej
 • Grzegoez z Chetyna
  Prace Piotra fantastyczne i powtarzalne
 • Jula
  Prace Piotra fantastyczne i niepowtarzalne .
 • Tadek
  Cytat ze strony Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych:
  "2010-03-09 Paszporty z Polski dla Bangladeszu.
  W lutym br. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. wraz z partnerami wygrała przetarg na dostawę 6,6 mln sztuk paszportów oraz 1,5 mln szt. naklejek wizowych dla Bangladeszu." Karolu, czy to znaczy, że cały ten biedny naród nabiliśmy w butelkę?
 • ted
  jak mam to piwo juz pic to wole patrzec na Tutka
 • Ewita
  W podobną butelkę zostali chyba nabici nałęczowianie - a piwo sobie chwalą... nie narzekając ani na nienałęczowski browar, ani na nalepki...
 • Karol
  To jest nabijanie turystów w przysłowiową butelkę.Często przyjeżdżam do tego miasteczka ,ale nie dam się nabrać na to oszustwo.Sama etykita nie ma większego znaczenia ,ważne co jest w butelce.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę