Kazimierskie targi staroci

Skomentuj (2)

zobacz więcej (29)

Francuskie meble, szkło weneckie, porcelanę czy stare zegary, to tylko niewielka część z cieszących oko przedmiotów, które można było obejrzeć i nabyć podczas I Kazimierskich Targów Kolekcjonerskich w Kazimierzu Dolnym.

Kazimierskie Targi Staroci

Francuskie meble, szkło weneckie, porcelana czy stare zegary, to tylko niewielka część z cieszących oko przedmiotów, które można było obejrzeć i nabyć podczas I Kazimierskich Targów Kolekcjonerskich w Kazimierzu Dolnym.

Targi, to miejsce, gdzie kolekcjonerzy i hobbyści mogą się spotkać, wymienić, uzupełnić i kupić nowe okazy staroci. Na stoiskach w Kazimierzu pojawiły się militaria, monety, znaczki, obrazy, zegary, meble, biżuteria i wiele innych ciekawych przedmiotów, które budziły niewątpliwe zainteresowanie wśród oglądających.

Wystawcy, którzy prezentowali swoje kolekcje na Kazimierskich Targach Staroci przybyli z różnych miejsc Polski. Jedni z bliska, inni z daleka, wszystkich jednak do przyjazdu zachęciły dwa wyrazy: Kazimierz Dolny.

- Sprzedaję przede wszystkim meble, wszystkie rodzaje staroci, które udaje mi się ściągnąć z Francji – mówi wystawca z Żyrzyna. - Zainteresowanych ludzi nie brakuje, już udało mi się sprzedać kilka mebli, co mnie bardzo zmotywowało i dodało odwagi.

Zdaniem sprzedawcy trzeba spokojnie poczekać, aż te targi staną się czymś oczywistym dla przyjeżdżających tu ludzi. Bo jak na razie nie wszyscy o nich wiedzą, niektórzy trafiają tu przez przypadek, zaskoczeni.

- Ale myślę, że jest to wspaniały pomysł i idealne do tego miejsce – dodaje wystawca. -Zainteresowanie starociami ogólnie wszędzie jest teraz bardzo duże. Czy to meblami, czy innymi przedmiotami. Przyczyn takiego zjawiska jest wiele, między innymi fakt, że wielu Polaków wyjechało za granicę, zobaczyli oni, jak żyje się w innych krajach i kiedy wracają chcą żyć podobnie. Dlatego też targi staroci cieszą się niesamowitą popularnością.

Wystawcy z Lublina z kolei prezentowali w Kazimierzu szkło weneckie, porcelanę i zegary.
- Szkło weneckie jest bardzo drogie. Jest to luksus - jedno z najdroższych szkieł na świecie. Droższe są tylko szkła, które produkuje się jako sztuczne oczy oraz szkła czeskie, produkowane w kulach i ręcznie malowane. Jest to więc trzecie, co do ceny szkło – opowiada kolekcjonerka. - Ludzi najbardziej interesuje właśnie to szkło weneckie, no i zegary.

Byli też wystawcy z Puław, z Warki i wielu innych miast. Sprzedawano lampy, obrazy, monety kolekcjonerskie, rzeczy droższe i tańsze. Generalnie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Wszystko wskazuje na to, że założenie organizatorów, czyli stworzenie cyklicznych Targów Staroci, jest możliwe do zrealizowania. Po pierwszej imprezie zauważyć można, że jest zainteresowanie Targami zarówno wśród kupujących, jak i wystawiających starocie. Jeśli więc nic się nie zmieni, kolejne spotkanie z Targami Staroci przy Bulwarze nad Wisłą odbędzie się już 25 lipca 2009 r. Zapraszamy!

Kazimierskie Targi Kolekcjonerskie zorganizowane zostały przez nieformalne stowarzyszenie hoteli „Villa Bohema”, „Dwa Księżyce”, „Zajazd Piastowski”, burmistrza miasta Kazimierz Dolny i Stowarzyszenie Kolekcjonerów z Lublina.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę