Kazimierskie Inspiracje. Konkurs

Skomentuj (4)

Już w piątek 25 lipca startuje kolejny festiwal w Kazimierzu – Kazimierskie Inspiracje. Uroczyste otwarcie – w sobotę. Poniżej przypominamy szczegółowy program, o którym już pisaliśmy wcześniej.

Kazimierskie Inspiracje – cykl spotkań, warsztatów i koncertów – to propozycja dla tych, którzy w Kazimierzu chcieliby spędzić czas aktywnie, nie tylko uczestnicząc w koncertach jako widzowie, ale również na nowo – w zgodzie z naturą – odkrywając siebie. To okazja, by przeżyć egzotyczną przygodę w Miasteczku nad Wisłą.

Dla naszych Internautów organizatorzy przygotowali dwuosobowe zaproszenia na szereg imprez festiwalowych. Pierwsze – na koncert inauguracyjny „Pomiędzy Ziemią, Morzem i Niebem”. W sobotę 26 lipca w synagodze wystąpi legendarna wiedeńska harfistka Monika Stadler, która od roku 1993, po kontraktach z Operą Wiedeńską i Wiener Symphoniker, występuje wyłącznie solo, grając jedynie własne kompozycje. Erika Pluhar, austriacka pisarka i aktorka, tak scharakteryzowała jej koncert: [Monika Stadler] jest jednocześnie wirtuozem, kompozytorką i śpiewaczką! Jej jasny, krystaliczny głos wkomponowuje się w dźwięki harfy, jak para, która się kocha i łączy. W ten sposób powstaje przepiękna, poruszająca jedność. Ale również to, w jaki sposób ta kobieta siedzi przy swoim instrumencie, jak go dotyka, jak go zdobywa, jest żywotne i w pełni erotyczne.”

Aby je otrzymać podwójne zaproszenie na koncert Moniki Stadler, wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytania konkursowe:

Pytania:

  1. Podaj nazwy czterech Festiwali odbywających się w Kazimierzu Dolnym.
  2. Jaki koncert jest uroczystym otwarciem Festiwalu Kazimierskie Inspiracje?
  3. Wymień co najmniej trzy rodzaje harfy.

Rozwiązanie konkursu wraz z danymi teleadresowymi (imię, nazwisko, adres, telefon) należy wysyłać na adres e-mail: redakcja@kazimierzdolny.pl Ogłoszenie wyników konkursu na naszym portalu – w czwartek 24 lipca w godzinach przedpołudniowych.

Czekamy na odpowiedzi z dopiskiem: Kazimierskie Inspiracje - konkurs. Powodzenia!

Program Festiwalu Kazimierskie Inspiracje:

Koncerty:

26 lipca godz. 20.30 – „Pomiędzy Ziemią, Morzem i Niebem” - Koncert Moniki Stadler (Austria) – harfa, była synagoga, ul. Lubelska 4
Monika Stadler, legendarna wiedeńska harfistka, odważnie i buntowniczo płynie pod prąd wszystkich skojarzeń dotyczących harfy.  ... gra jedynie własne kompozycje, jest jednocześnie wirtuozem, komponistką i śpiewaczką! Jej jasny, krystaliczny głos wkomponowuje się w dźwięki harfy, jak para, która się kocha i łączy. W ten sposób powstaje przepiękna, poruszająca jedność...    

1 sierpnia godz. 20.30 – Healing Music – Koncert Relaksacyjny Bogdan Halicki (instrumenty perkusyjne) & Stanisław Olszewski (gongi), była synagoga, ul. Lubelska 4
Niepowtarzalny nastrój koncertów tworzy niezwykła „magia”  oraz energia muzyki, odczuwana przez słuchaczy zarówno mentalnie jak i fizycznie (rodzaj Mind Spa).

16 sierpnia godz. 20.30 - Koncert Muzyki Klezmerskiej – Rzeszów Klezmer Band, była synagoga, ul. Lubelska 4
Muzyka tych młodych i energicznych klezmerów momentami porywa do tańca, kusząc zmysłowymi nastrojami, innym razem wzrusza rzewnymi. W ten sobotni wieczór będziecie Państwo świadkami klezmerskiej burzy, która jest jest hymnem pochwalnym życia, muzyki i Boga - pełnym piękna i radości!

23 sierpnia godz. 20.00 – Sound Journeying: Gabriella Kapfer (Szkocja) - wiolonczela, śpiew & Sławomir Sówka - gongi, śpiew, była synagoga, ul. Lubelska 4
Gabriella Kapfer, niezwykła wiolonczelistka i śpiewaczka, z zaskakującą skalą głosu wprodza w przestrzeń nastrój lekkości i zabawy. Sławomir Sówka zaprasza bogactwem dźwięków i barw gongu jak również mistycznym śpiewem do dźwiękowej podróży, która otwiera nowe przestrzenie i wywołuje archaiczne doświadczenia radości.

29 lipca godz. 20.00 / 6 sierpnia godz. 18.00 & 20.00 / 7 sierpnia godz. 18.00 / 15 sierpnia godz. 20.00 / 22 sierpnia godz. 18.00 & 20.00 - Koncerty relaksacyjne „Kąpiel w Dźwiękach Gongów”
Gongi emitują bogate spektrum dźwięków i alikwot, które masują całe ciało i aktywują m.in. szyszynkę. Spowolnienie fal mózgowych prowadzi do głębokiej relaksacji, której sprzyja pozycja leżąca. Po tym niezapomnianym i niemożliwym do opisania doświadczeniu każdy czuje sie w swoim ciele jak w domu, jest odświeżony i doenergetyzowany.

Bilety na koncerty:
Biuro PTTK w Kazimierzu Dolnym Rynek 27 lub tel. 509 477 355 oraz bezpośrednio przed koncertem

Warsztaty i spotkania:

25 lipca (przy ognisku) & 26 lipca - Powitanie Roku wg Kalendarza Majów
27- 30 lipca - Śpiewaj i Otwórz Serce – Hannibal Means (USA), 27 lipca lub 27- 30 lipca
28 lipca -  1 sierpnia –  Warsztaty Ceramiczne – Izabela Wołowiec
2 – 3 sierpnia – Synestezja Muzyki. Zmysły i Kreatywność Inspirowane Muzyką - Bogdan Halicki
7- 8 sierpnia – Warsztaty Bębniarskie - Bogdan Halicki
8 sierpnia godz. 18.00 –  Skąpani w Ogniu - Skąpani w Zdrowiu. Rytuał „Bieganie po ogniu” - Włodzimierz Osiński i Elżbieta Jóźwiak
10 sierpnia – Tańce Sufickie – Piotr Pałagin (Rosja)
14 -17 sierpnia – Trening Mistrza Gongu: 14-15 sierpnia – stopień I – Sławomir Sówka; 16-17 sierpnia – II i superwizyjny - Don Conreaux (USA)
23 - 24 sierpnia – Matryce Życia – w oparciu o Kalendarz Majów, Stanisław Olszewski
25 - 28 sierpnia – Natura, Jej Elementy i Dźwięk – Gabriella Kapfer (Szkocja)
20 sierpnia – Mind Mapping – dr Sławomir Sówka
22-23 sierpnia – Forum Ustawień Organizacyjnych – Margaritha Sandner (Austria) (22 sierpnia lub 23 sierpnia lub 22-23 sierpnia)

Zapisy, bilety i informacje:
Mars, Wenus i Zdrowie
Tel. 509 477 355, 516 235 032, info@mars-wenus.pl, www.mars-wenus.pl

Organizator –
Fundacja Mars, Wenus i Zdrowie
Sponsorzy –
Austriackie Forum Kultury, TicketPro, KupBilet
Partnerzy: Instytut Ewy Foley, Holiday Inn - Warszawa
Patronat honorowy – Kazimierz Dolny, WienKultur
Patroni medialni:
Kazimierski Portal Internetowy, Nieznany Swiat, „Kronika Kozienicka”, Wydawnictwo Pulsar, TVP Lublin, Radio Lublin, Radio Łódź, Wegetariański Świat, Dziennik Wschodni

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę