Kazimierski Bank dla chorych dzieci

Skomentuj (18)

zobacz więcej (8)

Weroniczka, Michał i Konrad – podopieczni Fundacji Dziecięca Fantazja - otrzymali od Banku Spółdzielczego w Kazimierzu Dolnym prezenty, o których marzyły. Pomogą im one w walce z chorobą.

Dwuletnia Weronika zmaga się z tętniakiem nerwu wzrokowego. Ośmioletni Michał cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Dziesięcioletni Konrad walczy z chłoniakiem. W środę 13 lutego na ich buziach nie widać było cierpienia. Dzieci uszczęśliwione rozpakowywały prezenty, jakie za pośrednictwem Fundacji Dziecięca Fantazja otrzymały od Banku Spółdzielczego w Kazimierzu Dolnym. Ogromne pudło z lampą stymulującą wzrok powędrowało do Weroniki, konsolę Playstation3 z grą magiczną z Harrym Potterem otrzymał Michał, a z konsoli Xbox Kinect z kompletem gier cieszył się Konrad.

- Ogromnie się cieszymy z tej lampy, która służyć nam będzie do stymulacji wzroku u córki, pobudzania jej bocznych nerwów wzrokowych – mówi Ewelina Pałka, mama dwuletniej Weroniczki. - Do tej pory córeczka korzystała z terapii podobną lampą raz w tygodniu podczas zajęć wczesnego wspomagania rozwoju w Lublinie. Teraz możemy to robić w domu i częściej.

Słodycze, zabawki i gry, które dzieci otrzymały w prezencie od Banku Spółdzielczego w Kazimierzu, to nie tylko chwila radości w ich chorobie.

- W czasie gry na konsoli Michał będzie ćwiczył ręce, co nie zawsze chce robić podczas standardowych ćwiczeń – mówi Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja. – Kiedy fantazja staje się rzeczywistością, znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci. A poza tym tego typu prezenty uruchamiają w dzieciach siły, które pomagają im walczyć z chorobą. Niedawno do Fundacji zadzwoniła mama jednej z naszych podopiecznych, która otrzymała w prezencie wymarzonego kotka, na którego czekała trzy lata, że u córki, której lekarze nie dawali juz szans, choroba zaczęła się cofać...

Fundacja „Dziecięca Fantazja” od 10 lat zajmuje się pomocą dzieciom zmagającym się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji.
 
- Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka – mówi Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja – Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja – liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom Spółdzielczym tylko w grudniu i styczniu było ich ponad 50.

Bank Spółdzielczy w Kazimierzu Dolnym od ponad stu lat służy ludziom, Kazimierskie Towarzystwo Kredytowe w Kazimierzu zarejestrowano bowiem w 1912 r.

- Nasz Bank jest jedną z najstarszych spółdzielczych instytucji finansowych w województwie lubelskim. W tradycji mamy głęboko zakorzenioną misję działania na rzecz naszej społeczności. Bank uczestniczy w finansowaniu przedsięwzięć kulturalno-oświatowych i społecznych na terenie miasta Kazimierza Dolnego i okolicznych gmin. Pomoc marzycielom z najbliższej okolicy, to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości – Polak, jego rodzina i pomoc –  mówi Jolanta Maj,  prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kazimierzu Dolnym.

Fundację można wesprzeć poprzez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.  nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001.

 

Więcej informacji o działalności Fundacji "Dziecięca Fantazja", a takze o tym, jak zgłosić dziecko do programu,  znajdą Państwo na stronie Fundacji.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (18)

 • Redakcja
  Komentarz został usunięty. Prosimy o kulturalne wypowiedzi.
 • Szok
  ja kunia znam ,a ty pijany kunia znasz?
 • pijany znad Grodarza
  Lubię Neo-nówkę, bo oni to elita.
  Minio znasz?
 • Szok
  Teraz świat wywrócił się do góry nogami i leży .To co teraz nazywane jest elitą kiedyś funta kłaków nie było warte , nikt temu by ręki nie podał.
 • minio
  a skąd ja mogę wiedzieć co tam siew działo a z tego co piszesz to i ty pijany do tej elity należysz ciekawe ile dałeś
 • Szok
  pijany znasz?
 • Szok
  o ludu kaźmierza ja już tez nie kapuję kto tu się kogo pyta jak w tym kabarecie. pijany znasz?
 • pijany znad Grodarza
  To nic nie kapuję. Mnie sie pytaja kto sie pobił. To ja pytam.
  kazimierzanka i Minio. Co żeście narozrabiali, mowiąc o tym pobiciu.
  Jesteście niepoważni. Ja, od siebie, " elytę" przepraszam.
  Już nigdy nie b.edę komentował wpisów kazimierzanki 1 i Minia.
 • minio
  pobił czy nie pobił nie ważne jak było ważne jest to ze takiej aukcji nie powinno byc
 • Szok
  pijany wytłumacz mi kto tu się z kim pobił ?
 • kazimierzanka1
  Pijany nie przekręcaj ! To nie ci co darowali tylko ci co na kaskę czekali:) Choć i jedni i drudzy "elytą" się mniemają.
 • pijany znad Grodarza
  Minio, Pytasz sie o moje zdanie?. Oczywiście popieram Twoj wywód.
  ps. a co wydarzyło sie w Sarpie? Domysłam sie, że "elyta" wiecej wypiła niż darowała. Ot. To codzienność każdej " elyckiej" aukacji
 • minio
  przepraszam ze uraziłem małe dzieci ale w naszej gminie bardziej się pomaga pewnym osobom niż naprawdę chorym dzieciom i osobom nie pełnosprawnym którzy potrzebują więcej pomocy finansowej niż ci od fryzjera Zastanawiam się co mi napisze pijany z nad grodarza.{ miałem się wypowiedzieć w tym artykule o aukcji w Sarpie aczkolwiek tam nie można pisać komentarzy aby pewnych osób a może pewnej elity osób nie urazić]
 • kazimierzanka1
  Minio,po bijatyce fryzjerowych wspólników po aukcji w Sarpie trudno chyba będzie o następną"pomoc"...
 • emigrator
  @minio glupie pytanie... "Fundacja „Dziecięca Fantazja” od 10 lat zajmuje się pomocą dzieciom zmagającym się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. "
 • minio
  a mam pytanie czy bank tez wspomoże tych biednych od fryzjera
 • minio
  ja również aby tak dalej
 • pijany znad Grodarza
  I co tu dodać. Jestem dumny z Naszego Banku.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę