Kajakiem po Wiśle

Skomentuj (6)

Lubisz wodę i chcesz przeżyć wspaniałą przygodę? Nie musisz wyjeżdżać na surwiwalową wyprawę za granicę by doświadczyć czegoś wspaniałego! Spływ kajakiem po Wiśle dostarczy niezapomnianych przeżyć i pozwoli poznać najpiękniejsze zakątki kraju. 

Jednym ze szlaków kajakowych, które warto polecić może być trasa Małopolskim Przełomem Wisły. Jest to dolina o wydłużonym kształcie wyżłobiona przez królową polskich rzek. Charakteryzuje się urozmaiconą linią brzegową oraz bogactwem przyrody. Oczywiście o popularności tej trasy nie przesądzają jedynie piękne krajobrazy. Podczas spływu można podziwiać największe zabytki architektury w Kazimierzu Dolnym, Janowcu czy Puławach.

Decydując się na spływ kajakowy Wisłą należy poszukać osoby, która zna trasę i umie zorganizować podobną wyprawę. Idealnym wyborem jest firma Dwa Żywioły prowadzona przez młodych ludzi, dla których organizacja spływów kajakowych i pontonowych po Wiśle nie ma tajemnic. Doświadczenia zdobywali w Alpach, Norwegii oraz na Kaukazie, posiadają też wszelkie wymagane uprawnienia.

 

Oferta firmy


Firma Dwa Żywioły organizuje spływy kajakowe i pontonowe rzekami Lubelszczyzny. Można przeżyć niesamowitą przygodę podczas wyprawy Wisłą, Chodelką, Kamienną, Wieprzem czy Pilicą. Organizowane są jednodniowe spływy oraz, na życzenie klienta, kilkudniowe wycieczki.

Możliwe jest też wypożyczenie sprzętu na indywidualne wyprawy. Dwa Żywioły dysponują 24 dwuosobowymi kajakami polietylenowymi (plastikowymi) oraz 24 kajakami pneumatycznymi. Kajaki polietylenowe można wyposażyć w bezpieczne siedzisko dla dziecka. W części kajaków w dno są wklejone okna z pleksy, które umożliwiają podziwianie wodnej fauny i flory. Warto zaopatrzyć się w taki sprzęt, wyjeżdżając nad ciepłe morze o przejrzystych wodach. Oprócz tego istnieje możliwość wypożyczenia pontonów z silnikami spalinowymi lub elektrycznymi. Można też przepłynąć się szybką łodzią hybrydową.

Właściciele firmy nie poprzestają jedynie na organizowaniu spływów najpiękniejszymi szlakami Lubelszczyzny. Od wiosny przyszłego roku w ofercie znajdą się również widokowe loty balonem. Będzie to prawdziwa okazja do obcowania z dwoma żywiołami.

 

Wakacje z Dwoma Żywiołami


Do końca września można skorzystać z letniej oferty Dwóch Żywiołów. Codziennie organizowane są spływy kajakowy po Wiśle i Chodelce. Są to rzeki, które dostarczają niezwykłych przeżyć. Właśnie w okolicach Kazimierza Dolnego znajduje się najpiękniejszy odcinek Małopolskiego Przełomu Wisły. Liczne starorzecza i wyspy tylko dodają uroku wyprawie. Również na tym odcinku uchodzą do Wisły inne rzeki regionu, m.in. Chodelka.

Proponowana przez Dwa Żywioły trasa spływu Wisłą wiedzie z miejscowości Kępa Chotecka poprzez Zastów Karczmiski i Brzeście do Kazimierza Dolnego. Dystans wynosi osiemnaście kilometrów, a przewidywany czas wyprawy to ok. 4 godziny. Wbrew powszechnej opinii spływ Wisłą jest łatwy i nie wymaga żadnego doświadczenia. Dzięki temu, że rzeka jest szeroka  nie  ma potrzeby wykonywania szybkich skrętów i trudnych manewrów. Nie ma sytuacji jak na mniejszych rzekach, że nurt rzeki wpycha kajak na drzewa, czy pod gałęzie. Jednocześnie nurt Wisły jest na tyle szybki, że nie wymaga intensywnego wiosłowania, aby kajak płynął do celu.

 

Firma ma również ofertę dla osób, które nie lubią wiosłować oraz dla rodzin z małymi dziećmi. Istnieje możliwość przepłynięcia Wisły pontonem z silniczkiem elektrycznym, dzięki czemu ta forma turystyki staje się dostępna dla wszystkich, którzy chcą podziwiać piękne widoki i spędzić wolne chwile na łonie natury. Po skończonym spływie daje to również możliwość spędzenia wieczoru w Kazimierzu.

Decydując się na lipcowe i sierpniowe spływy kajakowe i pontonowe Wisłą oraz Chodelką można liczyć nie tylko na doświadczonych organizatorów, ale również na najlepszy sprzęt. Do dyspozycji klientów są dwuosobowe kajaki polietylenowe oraz bardzo stabilne i bezpieczne kajaki pneumatyczne, co wynika z pompowanych burt. Nawet jeżeli kajak się przechyli, zaczyna działać siła wyporu i wraca on do równowagi. Ponadto jest on niewrażliwy na boczne nurty i zawirowania wody. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają dużego doświadczenia. Można też zdecydować się na ponton z silnikiem.

Spływ kajakowy to doskonały pomysł na letni wypoczynek. Należy jednak pamiętać, że to sport, który niesie ze sobą pewne ryzyko i dlatego warto skorzystać z profesjonalnych ofert. Dwa Żywioły to firma, która na pewno spełni oczekiwania amatorów wodnych sportów. Nie czekaj i już dziś wybierz się do Kazimierza Dolnego, gdzie przy Wiśle znajduje się ich siedziba.

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • tak sobie myślę
  Najbardziej trzeba uważać... na datę.
  Bo co innego było na Wiśle w lipcu 2011, a co innego w połowie września 2012.
  Inaczej wychodzą bzdury, drodzy komentatorzy.
  Aktualny stan wody (15.09.2012)jest taki, że po Wiśle da się pływać jedynie kajakiem i to umiejętnie omijając płycizny (przykosy jak kto woli).Wystarczy jednak kilka dni intensywnych opadów w górach i mamy przybór.
  Bo Wisła to rzeka, jakby kto nie wiedział...
 • Ulka
  @anna, a na czym po tej Wiśle pływałaś? W samym kapoku? ;-)
 • anna
  byłam i było o.k.,nie wiem na jakim poboczu te kajaki,bo nie trafiłam na nie:),kapoki były i czułam sie bezpiecznie,chociaż średnio pływam, polecam
 • Max
  dlaczego ?
  Bez przesady,to naprawdę fajny wypoczynek.Ale przy spełnieniu kilku warunków,a podstawowy to taki: niski stan wody.
  Turyści bez doświadczenia w tej zabawie i rwąca rzeka to połączenie groźne dla życia,takie wypadki niestety już się zdarzały, a organizator wystawia jeszcze kajaki na poboczu z reklamą.Nic tylko brać.
  Pewnie ! Prom nie pływa,ale kajaki czemu nie:)))
 • mientki
  Tandeta a nie reklama!
 • Max
  Fajny tekst tylko czas wybrany na tę publikację jak kulą w płot.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę