Jeden autor - dwie wystawy

Skomentuj (10)
Kazimierz Dolny ma wiele barw, kształtów i smaków, wszystko zależy od tego, jak na niego patrzymy. Maks Skrzeczkowski na „Dwóch wystawach fotografii” przedstawi nam swój Kazimierz.

Maks Skrzeczkowski urodził się 30 lat temu w Kazimierzu Dolnym. Z wykształcenia jest malarzem, z wyboru natomiast fotografem i podróżnikiem. Od wielu lat podróżuje po świecie, był już m.in. w Japonii, Tajlandii, Indiach, na Bliskim Wschodzie czy w Północnej Afryce...
 
Podczas podróży fotografuje, by po powrocie wystawiać swoje prace. Jego zdjęcia  znajdują się m.in. w kolekcjach Muzeum Historii Fotografii w Krakowie czy Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Na swoim koncie ma ok. 40 wystaw indywidualnych oraz udział w ok. 30 wystawach zbiorowych. Zdobył kilkanaście nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach. Był obserwatorem wyborów prezydenckich na Ukrainie. Stworzył ogólnopolską bilboardową rządową kampanię społeczną ,,Przełam Przemoc".

Od 18 miesięcy Maks pracuje nad albumem pt. „Niezwykły Kazimierz”. Dotychczasowy bilans tego projektu to: około 1000 godzin plenerów (z lądu, powietrza i wody) przy 35 – stopniowym upale i 25 – stopniowym mrozie, ponad 1000 kilometrów w nogach (2 pary zdartych butów) i około 30 000 zwolnionych migawek.

Cykle „Tylko Rynek” i „Oczami jaskółki” to tylko mały wycinek „szkiców” do tego albumu, który ma się ukazać latem 2009 roku (na 170- lecie fotografii).
Wystawa „Tylko Rynek”, przedstawia tytułowy kazimierski rynek.

- Rynek jako architektonicznie ograniczona przestrzeń. Dość mała, ale jednocześnie nieskończona. Barwna i różnorodna. Magiczna i niezwykła. Scena teatru, w którym nie wszystko jest dopowiedziane i oczywiste. Tylko Rynek. Zaledwie Rynek. Czy może wyłącznie Rynek?... – próbuje zdefiniować temat wystawy Maks Skrzeczkowski.

Będziemy mogli przekonać się o tym sami. Wystawa „Tylko Rynek” mieścić się będzie w Kazimierskim Ośrodku Kultury przy ul. Lubelskiej 12. Wernisaż - 1 sierpnia godz. 17.00.

Kazimierz widziany „Oczami jaskółki” to druga wystawa Maksa Skrzeczkowskiego. Zobaczymy na niej nie tylko typowe miejsca, skąd nadwiślańskie Miasteczko wygląda okazale i malowniczo, ale również nowe widoki, które dla samego artysty były ogromnym zaskoczeniem. A jak artysta sam twierdzi, są ich setki. „Wystarczy tylko oderwać się... Oczami jaskółki wszystko wygląda inaczej.”

My, aby zobaczyć te piękne widoki nie musimy się odrywać od ziemi. Wystarczy przyjść do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, przy ul. Lubelskiej 32/34 w Kazimierzu Dolnym, gdzie prezentować się będzie ta wystawa. Wernisaż – również 1 sierpnia – tylko pół godziny wcześniej - godz. 16.30.
Obydwie wystawy czynne będą do końca sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę