Jazz? Tylko nad Wisłą!

W pięknych okolicznościach przyrody startuje nowy cykl koncertów Jazz nad Wisłą. Pierwszy koncert już jutro 3 maja!

Wał wiślany w roli theatronu sprawdzał się już nie raz. Scena na barce również. Wystarczy wspomnieć chociażby ubiegłoroczne Kino Kraków Płynie. Tym razem także nie powinno być innych zaskoczeń, niż tylko przyjemne.


Jazz nad Wisłą to cykl koncertów, które towarzyszyć nam będą w Kazimierzu nad Wisłą regularnie. Pierwszy z nich już 3 maja. Na Wiśle wystąpi grupa lubelskiego pianisty Jana Jareckiego, zainaugurowana w 2014 roku, w składzie: Jan Jarecki, Michał Aftyka, Kacper Skolik.


- Zespół oscyluje wokół akustycznego jazzu oraz hip-hopu i swobodnie miesza obie te stylistyki w zespołowej twórczości. Wykonuje własne interpretacje standardów jazzowych oraz autorskie kompozycje lidera. Obecnie przygotowuje się do nagrania debiutanckiej płyty – czytamy w zapowiedziach.


Po koncercie spotkanie z artystami w Studiu KZMRZ ul. Rynek 23.


Jazz nad Wisłą
koncert JAH TRIO
3 maja (piątek) 2019 r.
godz 19:00
Przystań statków przy bulwarze wiślanym w Kazimierzu Dolnym
wstęp wolny


Jan Jarecki - pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. Związany z trójmiejską sceną jazzową, działa również w projektach muzycznych na Lubelszczyźnie. Absolwent SM I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie, student Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. W. Nahornego i dra S. Jaskułke. Współpracując z Big Bandem AM miał okazję występować pod batutą prof. L. Kułakowskiego, dr. A. Tomaszewskiej, J. Konopa i innych.
Michał Aftyka - kontrabasista, uczeń IV roku Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie w klasie Adama Cegielskiego i Andrzeja Święsa (obecnie). Współtworzy wiele projektów muzycznych w Warszawie i nie tylko.
Kacper Skolik - perkusista młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Swoją pasję do muzyki i gry na perkusji odkrył dopiero w liceum. Zaczął wtedy uczęszczać do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach im. Ludomira Różyckiego. Dodatkowo rozwijał swoje umiejętności pod czujnym okiem ojca. Obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji jazzowej dr. Tomasza Sowińskiego. Brał udział w wielu wydarzeniach artystycznych, także zagranicznych. Był akompaniatorem na corocznym festiwalu sztuk artystycznych „Fama” w 2016 roku. Jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra - Symfonia bez końca”. Finalista konkursu „Jazz Drummers Competition 2018”.

 

Organizatorzy: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Studio KZMRZ oraz Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę