Jaśminowe spotkania historyczne

Kawiarnia „Jaśminowa” w Nałęczowie zaprasza wszystkich miłośników historii na spotkania z muzą Klio.

„Jaśminowe spotkania historyczne” służyć mają miłemu i ciekawemu spędzeniu czasu dla wszystkich tych, którzy interesują się historią. Przyjść na nie może każdy, kto tylko ma własne przemyślenia na tematy historyczne oraz ciekawe spostrzeżenia bądź też wysnuwa paralele do sytuacji historycznych. Każdy, kto chciałby podzielić się swoimi spostrzeżeniami i opiniami z innymi osobami o pokrewnych zainteresowaniach.

- Te spotkania, to rozmowy niehistoryków na zaproponowane tematy – czytamy w zaproszeniu. - Choć oczywiście historycy są również mile widzianymi gośćmi.

Pierwsze spotkanie, którego tematem była „Polska Piastów”, już za nami. Kolejne odbędzie się w piątek 18 maja, a dyskusja będzie dotyczyła „Kazimierza Wielkiego”. Każde spotkanie rozpoczyna się od krótkiego, kilkuminutowego wprowadzenia, zaś przebieg rozmowy zależy od udziału i spontaniczności uczestników dyskusji.

„Jaśminowe spotkania historyczne” odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.00 w Kawiarni Jaśminowej w Nałęczowie. Wstęp na spotkania jest wolny. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminu, jeśli miałby się on okazać mało dogodnym.

„Jaśminowe spotkanie historyczne”:

18 maja – „Kazimierz Wielki”
25 maja – „Polska Jagiellonów”
1 czerwca – „Polska królów elekcyjnych”
8 czerwca – „Królowe na tronie polskim: Jadwiga, Bona, Anna Jagiellonka”
15 czerwca – „Dlaczego jesteśmy dumni z Polski?”
22 czerwca – „Polska przedmurzem Europy”
29 czerwca – „Wątek bitewny”

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Kawiarnia - Galeria „Jaśminowa”


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę