Janowiecka Majówka... po męsku (video)

Skomentuj (7)

zobacz więcej (10)

To była chyba najlepsza majówka, jaką dotąd widziała janowiecka stodoła. Spektakl muzyki i światła wyreżyserowany do ostatniego detalu. Męska muzyka Waglewskich.
Wojciech Waglewski prawie regularnie ściąga w maju nad Wisłę na wysokości Janowca, często koncertując wraz z zaproszonymi gośćmi. W roku ubiegłym wraz z Maciejem Maleńczukiem promował płytę „Koledzy”. W tym roku – przyszła kolej na rodzinę, zwłaszcza, że jego synowie poszli w ślady ojca i także działają w branży muzycznej. Co prawda, droga po śladach zawiodła ich w różne muzyczne kierunki: zaczynali od hiphopu, od którego teraz odeszli w stronę tzw. czarnej muzyki, łącząc soulfunkowojazzowe wariacje najnowszymi osiągnięciami elektronicznej awangardy.

„Męska muzyka” to pierwsza rodzinna płyta Waglewskich. Łączy w sobie ciepło piosenek Wojtka Waglewskiego i ekspresyjność Fisza i Emade’a w amerykańskim stylu. Ta nowa wartość robiła niesamowite wrażenie we wciąż zaskakujących niektórych przybyłych na koncert wnętrzach zabytkowej stodoły sprowadzonej do Janowca ze wsi Wylągi pod Kazimierzem. Niesamowicie układały się na jej ścianach i stropie światła w kolorach od bieli poprzez pomarańcz, czerwień, fiolet do niebieskiego i granatu podkreślając dramatyzm muzycznego przekazu. Autorem tej świetlnej scenografii do muzyki Waglewskich był Dariusz Filozof.

Podczas janowieckiego koncertu Waglewskim - trio towarzyszyli także Bartosz „Boruta” Łęczycki na harmonijce ustnej oraz Piotr Chołody na basie.
Fot. Mateusz Stachyra

zobacz video

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Zamek w Janowcu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę