Jak nie czytam, jak czytam!

Skomentuj (1)

Jak nie czytam, jak czytam! Ustanawiamy rekord czytania w jednym momencie! KOKPiT – Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w akcji: dzieci, młodzież i dorosłych z Gminy Kazimierz Dolny.

- Czytałeś coś ostatnio? Jakąś książkę może?
- Czytałem. „Łysek z pokładu Idy”!
- I co? Całą przeczytałeś?
- Tak. Do Idy!

Dialog ten ze słynnego skeczu „Boryna” Krzysztofa Piaseckiego i Stanisława Zygmunta od lat śmieszy Polaków. Śmieszy, a nie powinien. Można by tu zacytować rosyjskiego pisarza Gogola „Z kogo się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie”. Według statystyk aż 63 % Polaków nie czyta książek, a więc nie ma szans, by wspomnianą nowelę Gustawa Morcinka przeczytać nawet „do Idy”, czyli do końca tytułu…

Jak to zmienić?

10 czerwca o 10.00 uczniowie w całej Polsce będą wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzą niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. Dzieci i młodzież z gminy Kazimierz, a także wszyscy ci, którzy mają na to ochotę, będą wspólnie czytać na kazimierskim Zamku. Odczytana zostanie wspólnie nieśmiertelna i ponadczasowa „Lokomotywa” Juliana Tuwima, a potem zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie. Imprezę poprowadzi aktor Teatru na Klepisku Jan Wawrzyniec Tuźnik.

Na to wielkie wspólne czytanie zaprasza KOKPiT Biblioteka Publiczna, prosząc, by każdy przyszedł z ulubioną książką. Niech będzie nas jak najwięcej!


Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę