Jak głosowano w Kazimierzu nad Wisłą

Skomentuj (10)
Wyniki niedzielnych wyborów do sejmu i senatu w Miasteczku nie są żadnym zaskoczeniem. Głosujący w samym Kazimierzu i na terenie gminy oddali swe głosy na Prawo i Sprawiedliwość, która to partia jest liderem tych wyborów w Polsce.

W Kazimierzu na 5849 uprawnionych do głosowania do urn wyborczych przystąpiło zaledwie 2025 osób. Frekwencja – 34,62 % jest niższa niż średnia krajowa, która – także niewysoka – wynosi ok. 40 %.

W wyborach do Sejmu najwięcej wyborców głosowało na Prawo i Sprawiedliwość (480 głosów). Platforma Obywatelska uzyskała zaledwie 19 głosów mniej. Na trzeciej pozycji uplasowała się Samoobrona. Jeżeli chodzi o pierwszą trójkę – to wyniki wyborów w Kazimierzu są zbieżne z ogólnokrajowymi.

Na czwartym miejscu w Miasteczku znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe i Liga Polskich Rodzin. W porównaniu do ogólnopolskich wyników wyborów do Sejmu kazimierzacy mniejszym zaufaniem obdarzyli SLD, które znalazło się poza pierwszą piątką, a większym PSL, które osiągnęło wynik lepszy niż LPR.

W wyborach do Senatu zwycięzcami okazali się kandydaci niezrzeszeni, ale zgłoszeni do wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość – Krzysztof Cugowski z Budki Suflera oraz rolnik Roman Wierzbicki. Trzecie miejsce zajął Ryszard Bender z Ligi Polskich Rodzin.

Ci, którzy obdarzali zaufaniem partie prawicowe, mają nadzieję, że nowy rząd będzie lepszy od poprzedniego – lewicowego. Wszyscy oczekują stabilizacji, by wybrana koalicja rządząca utrzymała się dłużej niż jedną kadencję… a ludziom żyło się… przynajmniej nie gorzej.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę