Impresje miejskie

Skomentuj (1)

„Impresje miejskie” to tytuł wystawy malarstwa puławskiego artysty Dariusza Jaskólskiego, której otwarcie nastąpi 7 marca o godz. 16.00 w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kazimierzu. Prace oglądać będzie można do końca miesiąca.

Dariusz Jaskólski to artysta związany z Puławami. Malarstwo uprawia zaledwie od kilku lat, chociaż ta dziedziny sztuki pociągała go od dawna. Jego ulubionym stylem jest impresjonizm i tą techniką wykonuje swoje prace. Realizuje się także w fotografii i metaloplastyce.


- Współczesne życie nabrało tempa. Codzienność bywa czasami przytłaczająca, zabija w nas wrażliwość, poczucie estetyki i piękna. Świat ciągle pędzi do przodu, każdego dnia wykonujemy te same czynności, niemalże rutynowo, nie zastanawiając się nad ich sensem. Dlatego warto czasem w tym zwariowanym świecie zatrzymać się i znaleźć czas na to, co tylko pozornie jest jego marnotrawieniem, a stanowi budowanie własnego jestestwa. Bo czas poświęcony na rozwój wewnętrzny jest wartością bezcenną. Émile Zola powiedział, że „Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty”. Stwierdzenie to znajduje pełne odzwierciedlenie w twórczości Dariusza Jaskólskiego. Jego obrazy - wykonywane z pasją i zaangażowaniem - skłaniają widza do głębokich refleksji. Pozwalają oderwać się od tego, co tu i teraz, i przenieść w być może nieznane zakamarki własnej duszy. – Tak do obejrzenia wystawy zachęca Magdalena Jaskólska, córka artysty.


Wystawy indywidualne
7 -28 V 2010 r.   wystawa malarstwa - Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach
28 I- 11 II 2011 r. wystawa malarstwa: "Impresje" - Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach.

 

Wystawę będzie można oglądać do końca marca w godzinach pracy biblioteki - od poniedziałku do piątku 9.00- 17.00, w sobotę od 10.00 - 14.00.

Fot. Z archiwum

Miejsko - Gminnej Biblioteki

Publicznej w Kazimierzu

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę