II Bieg Kazimierski Jana Pawła II

Skomentuj (6)

Na listach startowych II Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II jest już 530 zawodników. Czy będzie ich więcej niż rok temu? Dziś o północy kończą się zapisy internetowe.

W najbliższą niedzielę 14 maja o godzinie 13.30 z Rynku wystartuje ponad 500 biegaczy. Będą rywalizować na trasie ulicznej z Kazimierza do Skowieszynka i z powrotem na dystansie 10 km. Trasa jest atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Pilotem trasy jest znany reprezentant Orłów Kazimierza Górskiego, Grzegorz Lato.

Wśród ambasadorów biegu są znane nazwiska ze świata sportu: Andrzej Supron zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski (Moskwa’80), trener i sędzia zapaśniczy, Marian Woronin lekkoatleta, sprinter wicemistrz olimpijski (Moskwa’80) i mistrz Europy czy Bartosz Olszewski, który w tym roku zwyciężył w Wings for Life 2017, pokonując najdłuższy dystans na 88,06 km.

- Kto planuje zbliżyć się do 50 min na 10 km? Podczas Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II będziecie mieli super okazję, by dopasować odpowiednie tempo! Bartek Olszewski warszawskibiegacz.pl będzie Waszym "Zającem". Szukajcie wzrokiem balonika na linii startu! – piszą organizatorzy.

II Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II będzie miał charakter biegowego święta: rozpocznie go msza święta na Rynku, a uświetnią ją występy artystyczne, w tym koncert orkiestry wojskowej i pokazy musztry paradnej. Nie zabraknie też akcentów charakterystycznych dla rodzinnego pikniku – będzie strefa zabaw dla dzieci czy strefa grillowa.

W trakcie imprezy odbędzie się także licytacja koszulki z podpisami Orłów Górskiego na rzecz walczącego o zdrowie i życie 10 – letniego Frania, który „musi zostać strażakiem”.  En syn strażaka, towarzyszący jeszcze niedawno swojemu tacie – strażakowi w paradnym mundurze, dziś zmaga się z genetyczną chorobą ALD – adrenoleukodystrofią.

Program imprezy

11:00 - start imprezy
11:00 - 12:00 - Program Artystyczny
12:00 - 13:00 - Msza Święta w intencji Jana Pawła II, poczet sztandarowy Wojska Polskiego z WSOSP Dęblin
13:00 - 13:15 - Rozgrzewka prowadzona przez Sports Empire
13:15 - 13:29 - Ustawiamy się na linii START
13:30 - 15:00 - Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II 10 km ATEST PZLA
15:00 - 16:00 - Przerwa na posiłek regeneracyjny (talony w pakietach startowych!), Występ Orkiestry Wojskowej, Musztra Paradna
16:00 - 17:30 - Celebracja Zawodników
18:00 - Zakończenie Imprezy.

Wydarzenie jest pierwszym biegiem cyklu „Biegaj’MY z DEM’a”, z którą podróż będziemy kontynuować 25 czerwca podczas III Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego i 3 września w trakcie Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego, a potem 23 września wystartujemy w II Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego.

Organizatorem II Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II jest DEM’a Promotion Polska, specjalizująca się od 22 lat we wsparciu sprzedaży, merchandisingu, akcjach promocyjnych i w realizacji eventów.

Dyrektorem biegu jest Maciej Polkowski, znany dziennikarz sportowy, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego w latach 1990-1994.

 

Ogłoszenie dla mieszkańców

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Kazimierz Dolny,
14 maja br. w godzinach 13.30-15:00 odbędzie się II Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II. Ciągi komunikacyjne pokrywające się z trasą wydarzenia będą zamknięte w czasie, gdy znajdować się będą na nich zawodnicy, a następnie będą sukcesywnie otwierane po przebiegnięciu ostatniego uczestnika. Po zakończeniu biegu tj. od godziny 15:00 ruch zostanie całkowicie przywrócony.

Opis trasy biegu, orientacyjnych odległości jego poszczególnych odcinków oraz czasu ich wykorzystania; dystans: 10 kilometrów;
W nawiasach kolejno: długość danego etapu, długość trasy na danym etapie, czas wykorzystania danego etapu;
START: na Rynku Głównym (na wysokości studni),
Droga nr 107827L (ul. Rynek)
- do skrzyżowania ulic Senatorskiej, Klasztornej i Nadrzecznej (20 m/długość etapu /// 20 m/długość trasy /// 13:30-13:31/czas wykorzystania etapu),
Przecinamy Drogę Powiatową nr 2529L tj. ulicę Nadrzeczną
- ulicą Nadrzeczną do skrzyżowania ulic Czerniawy, Lubelskiej i Kwaskowej Góry (710 m /// 730 m /// 13:31-13:36),
Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika częściowo separujemy ul. Nadrzeczną i uwalniamy ulice Nadrzeczną oraz Czerniawy
Opuszczamy Drogę Powiatową nr 2529L tj. ulicę Nadrzeczną
Droga nr 2546L (ul. Kwaskowej Góry)
- ul. Kwaskowej Góry, następnie ul. Doły do skrzyżowania z Wylągi 17A (2180 m /// 2910 m /// 13:36-13:55),
- kontynuując ul. Doły,
Opuszczamy ul. Doły, wkraczamy do wsi Wylągi
Następnie wieś Wylągi aż do wsi Skowieszynek (adres: Skowieszynek 11) (2060 m /// 4970 m /// 13:55-14:13),
Opuszczamy wieś Wylągi, wkraczamy do wsi Skowieszynek
- nawrót w Skowieszynku 11,
- powrót tą samą trasą tj. wsiami Skowieszynek, Wylągi, ul. Doły, ul. Kwaskowej Góry aż do skrzyżowania ulic Czerniawy, Nadrzecznej i Lubelskiej (4230 m /// 9210 m /// 14:13-14:53),
Droga nr 112992L (ul. Lubelska)
- ul. Lubelską do skrzyżowania z ul. Rynek (670 m /// 9880 m /// 14:53-14:58),
Droga nr 107827L (ul. Rynek)
- ul. Rynek na środek rynku (120 m /// 10000 m /// 14:58-15:00),
META: na Rynku Głównym (na wysokości studni);

Z wyrazami szacunku,
Komitet Organizacyjny II Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II
DEM’a Promotion Polska

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Lubiący gofry
  Przecież to tylko o kasiore chodzi i nic więcej.
  • Turysta
   Chodzi oto żeby pościgać się w zawodach z profesjonalnym pomiarem czasu w fajnym miejscu i miłej atmoswerze. Jak by nie było warto to nikt by nie startował. Owszem są tańsze biegi i bardziej kameralne bez tych celebrytów i takie preferuje ale albo trzeba jechać daleko albo termin nie pasuje. Jak by nie było warto to nikt by tutaj nie startował. Dla każdego coś innego i na co innego wydaje pieniądze, a bieganie to nie taka znowu droga pasja. Ty wydajesz na gofry... A z tymi goframi to tylko o kasiorę chodzi nic więcej
 • zdumienie obywatelskie
  Czy ludzie nie mogą sobie pobiegać dla sportu i rekreacji tylko musza miec jakiego świętego patrona do jakiejkolwiek aktywności by wybielać jego biografie? Co za dziwny kraj...
  • Kazimierzak
   Jak mi się zdaje-to komercyjna impreza. Więc nie o bieganie tu chodzi.
  • Turysta
   Komercyjna nie komercyjna za coś trzeba to zorganizować. Jakoś też bieg musi się nazywać. Dla niektórych ważny jest patron biegu i pobiegną a inni nie pobiegną bo nie lubią patrona albo za drogo albo im się nie chce... Dla tych co biegną to chodzi tu o bieganie
 • gość
  Dobra inicjatywa.Otóż moj niepokoj budzi pewne zdarzenie z przed lat i pewien nie tyle nie smak co potrzeba zajęcia stanowiska przez pana M.Polkowskiego.Kwestia dotyczy wyjaśnienia zatrudnienia zabójców KS.Jerzego w redakcji w której chyba naczelnym był pan Maciej.Nic więcej.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę