I Piknik Słowian

Pokazy płatnerstwa, garncarstwa, słowiańskiej kuchni, tkactwa oraz uzbrojenia i potyczek wczesnośredniowiecznych wojów będzie można podziwiać 31 maja podczas I Pikniku Słowian w Puławach. Patronat merytoryczny nad imprezą sprawuje Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.

I Piknik Słowian będzie doskonałą okazją do zapoznania się z kulturą materialną średniowiecznych Słowian. W programie przewidziane są pokazy płatnerstwa, garncarstwa, słowiańskiej kuchni, tkactwa oraz uzbrojenia i potyczek wczesnośredniowiecznych wojów, a także spotkania z archeologami z oddziału Muzeum Nadwiślańskiego – Grodzisko Żmijowiska, którzy zaprezentują swoją najnowszą książkę „Archeologia doświadczalna w Grodzisku Żmijowiska. Eksperymenty 2008-2012”.

Gwiazdą pikniku będzie zespół Drewutnia.

Początek imprezy 31 maja godz. 10.00 – Skwer Niepodległości w Puławach.
(Impreza przeniesiona z 17 maja, stąd na plakacie inna data).

Organizatorzy: Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika i Stowarzyszenie Rodzina.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę