Gypsy and The Acid Queen na Księżycu

Skomentuj (1)

Korzeń został już zaczarowany, teraz pora na Księżyc. Koncert pełen pełni.

Gypsy and the Acid Queen to pseudonim krakowskiego muzyka Kuby Jaworskiego. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, nie znajdziemy żadnej queen w zespole. Jest tylko tajemniczy Gypsy. Wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, sam tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans. Oniryczne melodie w połączeniu z psychodeliczno - bluesowym brzmieniem gitary i owiane lekko mistycznym głosem, opowiadającym historię nie z tego świata tworzą klimat lata 69. Koncerty to ciekawe doświadczenie, mimo tego że na scenie jest tylko jedna osoba, to są to przeżycia „transcendentalne”.

Gypsy and the Acid Queen jest jednym z laureatów tegorocznej edycji Festiwalu Fama w Świnoujściu, gdzie otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Ma na swoim koncie świetnie przyjęte występy, m.in. na Opole Songwriter Festival czy City Sounds Showcase we Wrocławiu. W maju tego roku ukazał się solowy krążek artysty zatytułowany „Gypsy and The Acid Queen”, który jak pisze wafp!, jest albumem niemal doskonałym, bez skaz i słabych punktów.

kiedy: piątek 18 listopada
start:20:00
gdzie: Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 (budynek zabytkowych Jatek k

Koszernych)
bilet: 20 pln
liczba miejsc ograniczona
rezerwacja: sms 502 722 432, przystanekkorzeniowa@gmail.com

 

Tekst, foto: Trzeci Księżyc

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2020. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2020 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę