Balanda i Przyjaciele w Trzecim Księżycu


Czterech muzyków, cztery didjeridoo, cztery historie łączące się w jedną opowieść spod znaku "Didjeridoo.pl"

Podczas II Festiwalu Didgeridoo "Dźwięki z Korzenia" miało miejsce niezwykłe na naszej scenie spotkanie. Ruff Libner i Luka Hołuj, czyli działający od bez mała 20 lat duet "Balanda Didjeridoo Duo" zaprosił do wspólnego grania Kubę Pieleszka (Didgeridoo Dijdrak) oraz Maćka Lubasia (Dron). Powstałe podczas wieńczącego festiwal koncertu przestrzenie stały się inspiracją do kontynuacji działania. Tak oto powstała "supergrupa" "Balanda i Przyjaciele", dźwiękowy eksperyment organizatorów festiwalu "Dźwięki z Korzenia"

Balanda Didjeridoo Duo, czyli Rafal "Ruff" Libner & Lukasz "Luka" Hołuj, jest jednym z pierwszych i z pewnością najdłużej działającym polskim zespołem opierającym swe brzmienie na australijskim didjeridoo. Formacja powstała w 1998 jako "Nell' Ambiente". W 2004 zmieniła nazwę na "Balanda", co w języku australijskich Yulungu oznacza po prostu…  białasa. W swojej muzyce duet stara się łączyć przestrzenne i rytmiczne style gry na didjeridoo, aby poprzez interakcje i rezonans 2 instrumentów stworzyć nowe przestrzenie pomiędzy muzyką archaiczną i nowoczesną, etniczną i miejską. Powolne sferyczne drony przenikają się w ich muzyce z pulsującymi rytmami tworząc przestrzenne harmonie.

Wstęp 20:00 zł
Start 12 listopada godz. 20:00
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje SMS 502 722 432 lub na miejscu w Trzecim Księżycu (zabytkowy budynek Jatek Koszernych, Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny)

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę