Gwiazda ukraińskiej muzyki eksportowej w 3. Księżycu

Skomentuj (5)

Gdzie można spotkać muzykę? Czy w różnych zakątkach świata będzie brzmiała inaczej? Czy podróże wpływają na brzmienie? Na te pytania będzie odpowiadał Serhij Onyszczenko, który od trzech lat prowadzi projekt „Make like a tree”.

Połączenie muzyki i fotografii, które zainspirowane zostało długimi podróżami po świecie. Za projekt odpowiedzialny jest Sergey Onischenko, wędrowiec z Ukrainy, który podróżując autostopem dookoła świata rozprzestrzenia swoje indie-folkowe utwory, kombinacje nonkonformizmu i pomysłów godnych generacji bitników. Każdy koncert odbywa się przy udziale lokalnych muzyków, a każdy utwór powstał w innym zakątku świata. Eksperymenty z dźwiękiem i współpraca z publicznością potrafią przekształcić ten jednoosobowy zespół w duet czy też w znacznie większy, improwizujący skład.

Make Like a Tree przeniesie Was w świat natury, lasów, gór i wietrznych, tropikalnych plaż, pokaże wolność związaną z życiem w drodze. Album Animal jest wynikiem dwuipółletniej wędrówki po 13 krajach, z Ukrainy do Nowej Zelandii. W czerwcu 2013 Sergey opuścił jego rodzinne miasto Charków na Ukrainie, trzymając w ręku gitarę podążył w stronę wschodzącego słońca. To był początek podróży, o której marzył od zawsze. Od tego czasu zagrał blisko 250 koncertów w 200 miastach, odwiedził m.in. Rosję, Chiny, Wietnam, Kambodżę, Malezję, Singapur, Indonezję czy Australię. Sergey rozpoczął pracę nad płytą, gdy zatrzymał się na Bali i nagrał 3 utwory w przygotowanym przez niego studiu umieszczonym w domku nieopodal oceanu. Kolejne piosenki powstały w Auckland w Nowej Zelandii, w Rosji i na Ukrainie.

W rankingu BBC został uznany za gwiazdę ukraińskiej muzyki eksportowej, o której rzadko się słyszy na samej Ukrainie, a zna go już cały świat. Podróżuje „za jeden uśmiech” i przejechał już ponad 20 tysięcy kilometrów, przemierzając Rosję, Laos, Wietnam, Kambodżę, Tajlandię, Malezję, Singapur, Indonezję, Papuę – Nową Gwineę, Australię i Nową Zelandię. W końcu na jego drodze stanęła również Polska.

Emocje i doświadczenia przelewa na muzykę, która powstaje i jest na bieżąco zapisywana podczas podróży. W doświadczeniach muzycznych często towarzyszą mu lokalni muzycy, którzy dodatkowo wzbogacają przekaz.

Nazwa projektu przywołuje w pamięci film Nikolaja Dostala „Cloud – Paradise”, w którym pada zdanie „Człowiek bez walizki jest jak drzewo, całe życie w jednym miejscu”.

kiedy: 13 maja (sobota)
gdzie: Kazimierz Dolny (budynek zabytkowych Jatek koszernych)
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: korzeniowa@kazimierzdolny.pl, sms 502 722 432
dla artysty: 20 pln

 

Tekst: Trzeci Księżyc

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • pijany znad Grodarza
  @ " pijany znad Grodarza>
  " w sposob chamski posługujesz sie moim nickiem.

  Zreszta. Czy te teksty nie powinny być skasowane ? Toć to zwroty wypelniajace dyspozycje stosownego artykułu w kk.
  • Hryniu
   Podpisuję się pod tym. To nie Twój styl. "Turek" wygoniłby za drzwi, "Ola" też.
 • pijany znad Grodarza
  @ Hryniu.
  Tez napiszę NACJONALISTKO / po mojemu chamsko/ " Hryniu. Dziadu z UPA. O dp...ol sie "
  • Hryniu
   @ Lachu is Grodarzu nienrawitsa ja Twoj brat. U nas jusz niet UPA . Pasłuszj Pan kak pajut Stiach z bywszoj sotnioj

   https://www.youtube.com/watch?v=MCuqR4Jz9DU
 • Hryniu
  Stara rzeźnia pożydowska dla dostojnego gościa do koncertowania ? U Papuasów grał w pałacu króla wioski !

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę