Gotowanie w bibliotece?!

Skomentuj (6)

zobacz więcej (9)

Drzwi kazimierskiej biblioteki miejskiej otwierają się teraz częściej. Wyraźnie przybyło tu czytelników, a to za sprawą niezwykłych, jak na to miejsce, zajęć w czasie ferii.

Biblioteka Miejska przy Lubelskiej przez całe dwa tygodnie dosłownie tętniła gwarem i śmiechem dzieci. Przychodziły tu chętnie, żeby posłuchać opowieści z Narni czy przygód Dzikiej Mrówki, a potem uczestniczyć w grach i zabawach organizowanych przez pracowników biblioteki - Katarzynę Kapłon - pomysłodawczynię całego przedsięwzięcia, i Annę Piłat. Punktem kulminacyjnym każdego dnia było "Spotkanie z…" - dokładnie nigdy nie było wiadomo - z kim, oprócz tego, że będzie reprezentował inny zawód.

Tematem tegorocznych ferii w bibliotece było właśnie poznawanie różnych profesji. Wśród książek ze swoimi akcesoriami gościła pani dentystka, odbyło się gotowanie lubelskiej lemieszki z panią kucharką, wyplatanie bibułkowych kwiatów z ludową artystką. Dzieci zapraszane były także na policję, gdzie zostawiły swoje odciski palców, do straży pożarnej - tu z kolei pozwolono im posiedzieć w wozie strażackim, do urzędu miasta, na pocztę czy do kawiarni, gdzie poznały zawód kelnera. Każdy dzień dostarczał niezapomnianych wrażeń - znane miejsca można było zobaczyć z bliska z zupełnie nowej i przez to niezwykłej strony.

Ferie w bibliotece zakończył bal maskowy, a potem  wyjazd do lubelskiego teatru im. Andersena na spektakl "Lwie mleko". Podsumowaniem imprezy będzie wystawa plakatów dziecięcych "Mój wymarzony zawód".

Dzieci przychodzi tu coraz więcej, pytają, kiedy znów będzie tak fajnie... I panie bibliotekarki już szukują - na wakacje - coś równie niezwykłego. A biblioteka zaprasza miłośników przygody z książką - przez cały rok.

Sponsorem ferii w bibliotece był Urząd Miasta.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę