Gerson. Wspomnienie z wycieczki

Muzeum Nadwiślańskie – oddział Kamienica Celejowska zaprasza na wystawę prac jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego realizmu „Wojciech Gerson. Wspomnienie z wycieczki wodno-piechotnej do Kazimierza Dolnego”. Wernisaż 10 listopada o godzinie 12.00.

Na wystawie „Wojciech Gerson. Wspomnienie z wycieczki wodno-piechotnej do Kazimierza Dolnego” zobaczymy obrazy o tematyce historycznej oraz pejzaże Gersona, wśród nich – prace ukazujące Kazimierz nad Wisłą i jego okolice.

- To pierwsza od 25 lat w Polsce i pierwsza na Lubelszczyźnie wystawa tegoż artysty. Wystawa o tyle ważna i ciekawa, że Wojciech Gerson będąc dwukrotnie w Kazimierzu na początku lat 50 - tych XIX wieku, pozostawił po sobie kilka rysunków i akwarel z tego pobytu, przedstawiających Kazimierz Dolny. My zaprezentujemy je na naszej wystawie – mówi dr Waldemar Odorowski kierownik oddziału Kamienica Celejowska.

Wystawa będzie można oglądać w Kamienicy Celejowskiej do końca roku.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kamienica Celejowska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę