Gerson. Wspomnienie z wycieczki

Muzeum Nadwiślańskie – oddział Kamienica Celejowska zaprasza na wystawę prac jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego realizmu „Wojciech Gerson. Wspomnienie z wycieczki wodno-piechotnej do Kazimierza Dolnego”. Wernisaż 10 listopada o godzinie 12.00.

Na wystawie „Wojciech Gerson. Wspomnienie z wycieczki wodno-piechotnej do Kazimierza Dolnego” zobaczymy obrazy o tematyce historycznej oraz pejzaże Gersona, wśród nich – prace ukazujące Kazimierz nad Wisłą i jego okolice.

- To pierwsza od 25 lat w Polsce i pierwsza na Lubelszczyźnie wystawa tegoż artysty. Wystawa o tyle ważna i ciekawa, że Wojciech Gerson będąc dwukrotnie w Kazimierzu na początku lat 50 - tych XIX wieku, pozostawił po sobie kilka rysunków i akwarel z tego pobytu, przedstawiających Kazimierz Dolny. My zaprezentujemy je na naszej wystawie – mówi dr Waldemar Odorowski kierownik oddziału Kamienica Celejowska.

Wystawa będzie można oglądać w Kamienicy Celejowskiej do końca roku.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Kamienica Celejowska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę