Forum Skarbników

Skomentuj (2)

Blisko sześćdziesięciu skarbników z różnych części Lubelszczyzny wzięło udział w Forum Skarbników Jednostek Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego w Kazimierzu Dolnym.

Forum Skarbników Jednostek Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego zorganizowane zostało w Kazimierzu Dolnym w połowie września przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalny Ośrodek w Lublinie.

Fora samorządowe są jedną z najważniejszych stosowanych przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej form kształcenia ustawicznego kadr administracji publicznej. Co ważne, służą one integracji środowisk zawodowych, ich wzajemnemu wsparciu, poszerzaniu wiedzy oraz doskonaleniu warsztatu wykonywanego zawodu i piastowanej funkcji.

Podczas kazimierskiego forum przede wszystkim omawiano bardzo aktualne i problemowe kwestie związane z ustawą śmieciową, podatkiem VAT oraz dotacjami oświatowymi.

- Zawsze dbamy o to, aby zagadnienia poruszane na tym forum były interesujące dla uczestników - mówi dyrektor Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalny Ośrodek w Lublinie, Paweł Kłudka. – Zasada jest taka, że tematy proponują sami uczestnicy. Zbieramy ankiety i po przeprowadzonej analizie wybieramy te, które cieszą się największym zainteresowaniem. Niezwykle ważny jest również dobór wykładowców. Staramy się to robić starannie. Zadania, które stawiamy prowadzącym zajęcia, to nie tylko omawianie i wyjaśnianie przepisów, ale stosowanie ich w praktyce oraz przykłady dobrego i złego funkcjonowania. Na koniec słuchacze mają możliwość zadawania szczegółowych pytań, co jest również bardzo pomocne w codziennej pracy samorządowców.

Jak podają organizatorzy, obecnie przy Regionalnych Ośrodkach Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej funkcjonuje prawie osiemdziesiąt branżowych forów samorządowych grupujących ponad piętnaście środowisk zawodowych. Zaś liczba członków forów wynosi około 3 tys. osób.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Mieszkaniec
    Brawo, brawo - controlling finansowy, wielopoziomowy zestaw kosztów - jednym słowem zarządzanie finansami. Podziwiam tych ludzi, którzy muszą dopasować fundusze do kaprysów in fantazji naszych przywódców!
  • pijany znadGrodarza
    No i proszę. Wzorują się na nas, jak gospodarnie wydawać publiczne pieniądze. A co.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę