Festiwalowe Baszty

Prezentujemy oficjalne wyniki 38 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który odbył się w dniach 25 - 27 czerwca, oczywiście w Kazimierzu Dolnym.

NAGRODY

W kategorii kapel:

BASZTA - nagroda główna - Kapela Stanisława Ogórka z Cichego w województwie małopolskim. 

I nagrody:
Kapela Andrzeja Leszczyńskiego z Michowic w woj. łódzkim
Kapela "Puszcza zielona" ~ Jana Kani z Lipnik w województwie mazowieckim
Kapela Ludwika Młynarczyka z Lipnicy w województwie małopolskim.

II nagrody:
Kapela Francíszka Hirta z Chronicy w województwie wielkopolskim.
Kapela z Moszczenicy w województwie łódzkim
Kapela "Świarni" z województwa małopolskiego
Kapela Jana Kieliszka z Konewki w województwie łódzkim

III nagrody:
Kapela Henryka Parzyszka z Choin w województwie mazowieckim, 
Kapela Baciarskiej "Haśnik" z Żabnicy w województwie śląskim, 
Kapela "Trzcínioki" z Trzcinicy w województwie podkarpackim.

Wyróżnienia:
Kapela dudziarzy wielkopolskich z Poznania
Kapela Kozła Ślubnego ze Zbąszynia w województwie wielkopolskim
Kapela "Groblanie" z Grobli w województwie małopolskim.
W kategorii zespołów śpiewaczych:

W kategorii zespołów śpiewaczych:

 

BASZTA - nagroda główna - Zespół Śpiewaczy z Łukowej w województwie lubelskim. 

I nagrody:
Zespół Śpiewaczy "Jutrzenka" z Dołhobród w województwie lubelskim
Zespół Śpiewaczy "Nadbużański Klon Zíelony" z Zanowinía w województwie lubelskim
Zespół Śpiewaczy "Myszyniec" z Myszyńca w woj. mazowieckim.

II nagrody:
Zespól Śpiewaczy "Lipsk" z województwa podlaskiego, 
Zespól Śpiewaczy "Płocanki" z Płoki woj. małopolskie
Mçski Zespół Śpiewaczy "Grónie" z Wisły w woj. śląskim


III nagrody:
Zespół Śpiewaczy z Sitna - woj. lubelskie,
Zespół Śpiewaczy "Zakukała kukułecka" z Gałek Rusinowskich w woj. mazowieckim,
Zespół Śpiewaczy "Rospuda" z Filipowa w woj. podlaskim.
Zespół Śpiewaczy "Wolanecki" z Dębicy Wielkiej w woj. świętokrzyskim.
Zespół Śpiewaczy "Carnionki"z Czarni - woj. mazowieckie. 

Wyróżnienia:
Zespół Śpiewaczy "Mlądz" z Otwocka - woj. mazowieckie
Zespół Śpiewaczy z Woli Koryckiej - woj. mazowieckie
Zespół Śpiewaczy "Jaskółecka" z Gałek Rusinowskich - woj. mazowieckie
Zespół Śpiewaczy "Blinowianki" z Blinowa - woj. lubelskie
Zespół Śpiewaczy "Grabowiczanki" z Grabowicy - woj. lubelskie
Zespół Peśni "Borowianki" z Mykanowa - woj. śląskie
Zespół Śpiewaczy "Jarzçbina" ze Skorzenic - woj. dolnośląskie

W kategorii solistów instrumentalistów:

BASZTA - główna nagroda - skrzypek Tadeusz Kubiak z Michowic - województwo łódzkie 

1 nagrody:
Skrzypek Piotr Gaca z Rdzowa woj. mazowieckie 
Skrzypek Stanisław Głaz z Dzwoli w woj. lubelskim 
Skrzypek Józef Tomczyk z Mroczek Małych w woj. łódzkim.

II nagrody:
Roman Wojciechowski z Tomaszowa Mazowieckiego - skrzypek z woj. łódzkiego
Wladysław Zarzycki z Maciejowic - skrzypek z woj. mazowieckiego
Edward Markocki z Podlesia - cymbalista z woj. podkarpackiego
Stanislaw Mucha z Chroberza - skrzypek z woj. świętokrzyskiego

III nagroda:
Tomasz Kiciński z Bukówca Górnego w woj. wielkopolskim.

Wyróżnienie:
Kazimierz Marcinek skrzypek z Nockowej - w woj. podkarpackim.

Nagrody specjalne dla najstarszych uczestników festiwalu:
Antonina Majda z Wielunia z województwa łódzkiego
Władysław Słomiński z Wierzchlasu w woj. łódzkim.

Nagroda specjalna Prezesa Polskiego Radia SA. Warszawa
Marian Bujak z Szydłowca w woj. mazowieckim.

W kategorii solistów śpiewaków:

BASZTA - nagroda główna - Władysława Dycha z Kocudzy w woj. lubelskim.

I nagroda:
Alina Myszak z Kocudzy - woj. lubelskie

II nagrody:
Wacława Sakowska z Malinówki - śpiewaczka z woj. podlaskiego
Stefania Wiąz z Sieradza - śpiewaczka z woj. łódzkiego
Danuta Michniewicz z Cichego - śpiewaczka z woj. małopolskiego

Wyróżnienie:
Śpiewak Tomasz Kuźma ze Zbylutowa w woj. dolnośląskim za repertuar 

W konkursie "Duży – Mały"


w kategorii śpiewu:
Grupa Śpiewacza Władysławy Dąbrowskiej z Czarni — woj. mazowieckie
Grupa Janiny Albiniak "Wirzchowianki" z Modliborzyc - woj. lubelskie
Dziecięcy Zespół z Zakalinek woj, lubelskie
Grupa Śpiewacza Antoniny Majdy z Dębiny - woj. łódzkie
Grupa Śpiewacza Zofii Kłoskowskiej z Długiego - woj. mazowieckie
Zespół Śpiewaczy ze Skorzenic - woj. dolnośląskie
Anita Andruszkiewicz i Sylwia Szczygieł z Wiżajn - woj. podlaskie
Zofia i Marta Woźniak - woj. podkarpackie
Urszula Wierzgoń z Marceliną Staniczek z Kończyc Małych - woj. śląskie
Angela i Andrzej Wawrzyk z Kolonii Ryczów k/ Ogrodzieńca - woj. śląskie

w kategorii ínstrumentalistów nagrody otrzymują:
Kapela dudziarska z Krobi Starej - woj. wielkopolskie
Leonard Śliwa z uczniami - woj. wielkopolskie
Romuald Jędraszak i kapela Koźlary" - woj. wielkopolskie
Rodzinna kapela Seremetów z Przeworska - woj. podkarpackie
Kapela dudziarska Tomasza Kicińskiego z Leszna - woj.wielkopolskie
Kapela Sąsiedzka z Zakalinek — woj. lubelskie
Roman Makara i Andrzej Baran - cymbaliści z woj. podkarpackiego
Ludwik Młynarczyk z uczniami z Lipnicy – woj. małopolskie
Kazimierz Marcinek z uczniem - skrzypkowie z woj. podkarpackiego
Marta Cicha i Marta Bartos z Majaczewic - woj. łódzkie
Andrzej i Kamil Krasnopolscy z Dynowa - woj. podkarpackie
Marek Olejniczak i Kinga Bobryk ze Stardun k/ Ełku - cymbaliści z woj. warmińsko-mazurskíego

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę