Festiwal Kolonii Artystycznych coraz bliżej

Skomentuj (22)

Trwają prace nad organizacją Europejskiego Festiwalu Kolonii Artystycznych, który ma się odbyć jesienią w Kazimierzu Dolnym. Kolejne spotkanie w tej sprawie miało miejsce w Berlinie.

Zaplanowany na wrzesień tego roku Europejski Festiwal Kolonii Artystycznych w Kazimierzu Dolnym to impreza promująca ideę kolonii artystycznych w aspekcie historycznym jak i współczesnym. Będzie to święto szeroko pojętej sztuki – od malarstwa przez literaturę, teatr, film, fotografię, rzeźbę po muzykę.

W organizację imprezy, która jest wspólnym projektem Muzeum Nadwiślańskiego, KOKPiT, Stowarzyszenia „Dwa Brzegi” oraz niemieckiego miasta Worpswede, włączają się kolejne organizacje: Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego oraz Kazimierska Konfraternia Sztuki, a tym samym kazimierskie galerie, które udostępnić chcą swoją przestrzeń wystawienniczą artystom niemieckim.

Uczestnictwem w Festiwalu zainteresowane są także miasteczka francuskie i węgierskie, których przedstawiciele w roku ubiegłym brali udział w konferencji w Kazimierzu „Europejski szlak szkół malarstwa impresjonistycznego i kolonii artystycznych jako dziedzictwo kulturowe obszarów wiejskich w Europie”.

Spotkanie 14 stycznia w Berlinie, w którym ze strony Kazimierza Dolnego uczestniczyli burmistrz Grzegorz Dunia i Agnieszka Zadura, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego oraz Mariusz Płoszaj – Mazurek, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, miało charakter roboczy. Omawiano szczegółowe kwestie programowe i techniczne związane z organizacją Festiwalu.

Najważniejszym punktem wizyty było spotkanie w Ambasadzie RP, podczas którego polscy dyplomaci obiecali wsparcie dla wszelkich działań związanych z Europejskim Festiwalem Kolonii Artystycznych.

Skomentuj


Dodane komentarze (22)

 • Przemek Wiater
  https://www.facebook.com/BiennaleWorpswede2013?fref=ts
 • Przemek Wiater
  jakoś nie widać tutaj głównych animatorów i twórców EFKA Doroty i Waldemara Odorowskich z Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu. W takim razie dodam ich zdjęcie z 2013 r. z Pierwszego Biennale Filmu i Sztuki w Worpswede, gdzie tak godnie i wspaniale prezentowali kolonię artystyczną w Kazimierzu Dolnym
 • Kolo
  To się nazywa SOLIDARNOŚĆ Muzealna...
 • Ab-Z
  @REDAKCJA-wykonaliście zlecenie co do usunięcia komentarzy ,pomimo że nie naruszały regulaminu,GRATULACJE,należy się wam medal "TRYBUNY LUDU".A gdzie przyzwoitość?
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy trzymać się regulaminu dyskusji.
 • leszek
  ......nic dodac,nic ujac
 • Lysy Blondyn
  ty -"z miasta", rozumiem iz moje liczne literowki maja byc usprawidliwieniem nie rozumienia czegokolwiek, jestes typowym ludzikiem z magla zawsze musisz sie wyrazac przez negacje kogokolwiek, to typowe dla prostaczkow formulowanie sie, a pozostalym wciaz gratuluje, male nedzne robaczki zalatwiajace swoje kompleksy pod nickami, ilem ja sie tego w Kazimeirzu nasluchal - az do urzygu.... Kolo masz wiedze napisz list do prokuratora i sie podpisz pamietajac, ze odpowiada sie za falszywe oskarzenia i tyle.
 • taka tam
  a dlaczego czekasz ??? to pisz swoje epistoły nie"na tym portalu"tam gdzie trzeba !
  Adres znajdziesz w internecie bez problemu.
 • Kazimierzanka
  A co na to REDAKCJA!!! Te komentarze są na temat?
 • szok
  Jedno i drugie w połączeniu z komunistyczną tradycją .Możliwe tylko w Polsce i w Rosji .
 • Z miasta
  @Lysy Blondyn-Twój wywód typowy dla osobników homo ledwosapiens,ludzi którzy swój byt i kariery zawdzięczają skrajnemu konformizmowi i pijarowi.Świat wirtualny który kreują ma stać się powszechny, tak aby przeciętny zjadacz chleb mógł iluzją świata realnego się zaspokoić.Dlatego każdy głos sprzeciwu ma być napiętnowany i wyszydzony, dokładnie tak jak ty to robisz.
 • leszek
  unn idz roszke polazic sobie po mrozie....,bo wybuchniesz.
 • szok
  U nas nie ma stacji kolejowej ,....ale za to mamy lądowisko więc może przylecą jak ten ich
  Unser Sandmännchen po naszemu Piaskowy Dziadek .Kto nie pamięta niech sobie przypomni.
 • lysy blondyn
  fajna zapieklosc maluczkich, czego w oczy nikomu bo strach to za plecami cala geba, bardzo charaktrystyczna czesc realiow kazimierskich, czyli zwykle plotkarstwo na tle beinteesownej zawisci, gratulacje pielegnujacym stare obyczaje, hehehe.
  Wracajac do artykulu to sluszna idea, umiedzynorowienie Kazimierza poprzez dzialania w sferze kultury ma duze znaczenie na rozwoj i przemiany i jest kierunkiem wlasciwym, na to winno sue stawiac a nie na kasyna, lunaparki, dykoteki i fastfoody - to jest wszedzie do urzygu jako oferta turystyczna; ludzie szukaja czegos wiecej, turystyka to nie jest zajecie jedynie dla niskojakosciowej w oczekiwaniach czesci spoleczenstw.
 • pijany znad Grodarza
  Szok napisał:".Koła im poodpadają w samochodach ."
  Niech przyjadą pociągiem.
  Odnośnie bimberku. Jego hossa nastanie po podwyższeniu akcyzy na alkohol.
 • szok
  Ojojoj nie ładnie , przyjadą Niemcy i zobaczą że od czasów bytności tutaj ''ich ojców i ich matek'' prawie nic się nie zmieniło .Koszmarne drogi jak były tak są .Koła im poodpadają w samochodach .Okolica miałaby się czym pochwalić , mamy świetne ryby , przepyszne sery ekologiczne , prawdziwą kiełbasę i szyneczki a i dobry bimberek by się znalazł nawet a nawet wino z winnic niedaleko Kazimierza tu dojedź człowieku po tych wertepach gdziekolwiek .
 • leszek
  ojojoj tu dalej to samo...nie ladnie portalowicze
 • pijany znad Grodarza
  "Kolejne spotkanie w tej sprawie miało miejsce w Berlinie."
  Na mój rozum to POPRZEDNIE, odbyło się w Berlinie.
  @ Unn.Beznadzieja z Ciebie.
 • Z miasta
  Jak widać pan burmistrz umie się ustawić na koszt podatników podróżuje po świecie,jaki będzie efekt dla miasteczka zobaczymy ale moim zdaniem żaden.
  Jak widać nie uzbrojonym okiem, dodatkowo cała rodzina M.Ś. znalazła schronienie pod dachem magistratu,ojciec teraz żona.Wstyd panie burmistrzu!
 • XYZ
  prosimy trzymać się tematu w/g Redakcji. @Un-Parchatka p.Odorowskiemu do pięt nie dorastasz.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę