Festiwal, jakiego jeszcze nie było

Skomentuj (11)

W połowie lipca rusza pierwsza odsłona festiwalu muzycznego „Kazimiernikejszyn”. Jak zapowiadają organizatorzy, wydarzenie to będzie idealne dla fanów muzyki, relaksu i zabawy z fantazją…

- Kazimiernikejszyn to wydarzenie bez spinki, festiwal na 100%, rozrywka, pełen chill, frikowa aktywność i oczywiście muzyka – czytamy w zapowiedzi festiwalu. - To wydarzenie na styku wakacyjnej przygody, intensywnej imprezy, bycia z naturą, doskonałego koncertu, kalejdoskopu ciekawych ludzi i akcji prospołecznej.

Cóż więcej można dodać? Może trochę szczegółów… Podczas festiwalu będzie można spróbować „imprezowych aktywności”, wyciszyć się i poszaleć na „wyłącznie energetycznych koncertach”. Wystąpią sami wyjątkowi goście, a m.in.: Łąki Łan, VooVoo i Trebunie Tutki, Lao Che, Dziady Kazimierskie, Gooral, Mitch&Mitch czy Ifi Ude. Jak zapowiadają organizatorzy, „Kazimiernikejszyn” to wydarzenie muzyczne, które zdecydowanie odbiega formą od dotychczasowej oferty wakacyjnych festiwali.

- Tak stworzyliśmy  aktywności, żeby każdy fan intensywnej, wielobarwnej zabawy czuł się nasycony - mówi Michał Niewęgłowski, jeden z organizatorów festiwalu. - Pomyśleliśmy również o kibicach piłki nożnej, w specjalnych strefach będzie można oglądać rozgrywki Pucharu Świata.

Uczestnicy imprezy będą mogli między innymi spróbować swoich sił w  tzw. „pojechanych konkurencjach”. Co to takiego? Na przykład - bubble football, który niczym nie różni się od zwykłego footballu, poza …strojem zawodników. Otóż w tej mało znanej grze, zawodnicy występują w specjalnych piłkach wypełnionych powietrzem, z których wystają jedynie nogi…  Kolejne atrakcje to: Kazimierski Triathlon, czyli rowerowo-biegowy wyścig z ziemniakami oraz kanioning – bieg na czas z przeszkodami. Dla wszystkich odważnych, którzy zdecydują się wziąć udział w zawodach, organizatorzy przewidzieli nagrody.

Ważnym elementem festiwalu będzie także Strefa bez Zasięgu, czyli miejsce odpoczynku. Będą w niej hamaki, leżaki, huśtawki, dostępna będzie też plaża nad Wisłą. W owej strefie będzie można spędzić czas z naturą, wyciszyć oraz relaksować się w specjalnie przygotowanych platformach na drzewach. Dodatkową zaletą strefy będą masażyści, którzy zadbają o komfort szczęśliwych posiadaczy Karnetów Petarda.

- Czekamy na wszystkich ludzi z fantazją, podróżników, frików, fanów energetycznych koncertów, ludzi ceniących i wyciszenie, i mega imprezę, i doskonałe towarzystwo, którzy podczas tych 3 dni chcą się zabawić na 100%. Zapewniamy atrakcje dla osób lubiących podwyższony poziom adrenaliny we krwi oraz tych, szukających relaksu. Będzie można sprawdzić swoje możliwości w powietrzu, na wodzie, pod ziemią, w ramach konkursów indywidualnych i zbiorowych - dodaje Michał Niewęgłowski.    

No i pozostaje najważniejsza informacja – data tej niecodziennej imprezy. Festiwal Kazimiernikejszyn odbędzie się w dniach 11 - 13 lipca 2014 roku.

 

Więcej informacji podamy pod koniec maja.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • michał
  Hej, organizatorzy to my :) Włodek i MIchał...Super, że się cieszycie, cieszymy się z Wami
 • Marcin G
  Mam na myśli Włodka jeśli ktoś nie zrozumiał .a czemu by nie.
 • pijany znad Grodarza
  Jeszcze raz , bo ja po wodce.
  @ Marcin Gradziel"
  hmm. Pomnik Burmistrzowi Duni?. Może i tak, ale co On na tę propozycję.
  ps. powie, tak - zbudujemy,
  powie, nie - trudno. Miasto będzie uboższe o pamięć.
 • Marcin Gradziel
  I takim osobom powinno się stawiać pomniki . Wielkie dzięki za świetną imprezę dla żyjących.
 • NAUCZYCIEL
  No SUPER !!! POPIERAM !!! Czekam na dalsze info- szykuje się fajna impreza. Trzeba buty sportowe wyjąć z szafy i troszke zgubić kg. tak żeby mieć siłe brać udział w zabawie. Tego typu inicjatywy powinny być jedna za drugą. Kazimierz powinien być miasteczkiem rozrywki-wypoczynku dla całej Polski (koncerty, filmy, warsztaty, biegi , rowery itd.). Miasteczko powinno tetnić życiem a nie umierać. Panie Burmistrzu dać troszke wolności inicjatorom- może troszke POMOCY i sama "lokomotywa atrakcji " napędzi się. Czasami trzeba "postawić się" tak żeby rynek tętnił życiem. Mam nadzieje ze remonty dróg będą zakończone do tego momentu...
 • Zofija
  Bardzo fajnie!! Mam nadzieję, że wróci klimat dawnego Lata Filmów, gdzie zjeżdzały tłumy młodych ludzi! Choć impreza inna, ale muzycznie bardzo podobnie:)
  Pamiętam, gdy w Kaziku grało Zion Train albo Bakshish... To były czasy
 • szok
  Mówią że nawet 4.000 a wiadomo ze u nas w naszym wschodnim landzie to tylko 1650.00
  i tysz w złotówkach niestety.
 • pijany znad Grodarza
  @Szok. U nas 3700. Chyba nie muszę Ci podawać w jakiej walucie.
 • Szok
  Pijany cieszy mnie każda inicjatywa która pozwoli ludziom zarobić ,bo w tej kwestii to jesteśmy na szarym końcu państw Europejskich .Dla ciekawości podam ci że minimalna płaca w Luxemburgu wynosi 1921 euro .chyba ci nie musze podawać wysokości minimalnej płacy w Polsce .
  Na takim Festiwalu zarobią właściciele kwater i sklepy. Wszystkim drobnym przedsiębiorcom w Kazimierzu jest ciężko .
 • pijany znad Grodarza
  Jest dobrze. Szok zadowolony.
 • szok
  No nareszcie coś dla rozkręcenia ''podstarzałego i podupadłego ''miasteczka .
  Ano niech tam !!! przybywajcie ludziska tłumnie .Niech ożyje ten gród ,bo leży jak leniwy kocur z wywalonym językiem .
  Pochwalcie się kto jest pomysłodawcą KIM SĄ ORGANIZATORZY .Brawa za pomysł .Trzymam kciuki niech się uda.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę