Festiwal Ballady i Romanse - pierwszy koncert już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca, o godzinie 16:00 odbędzie się pierwszy z trzech recitali fortepianowych w ramach Festiwalu „Ballady i Romanse w Kazimierzu Dolnym”. Na scenie Sali Koncertowej Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym wystąpią światowej klasy pianiści, uczestnicy i laureaci Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. W programie znajdują się utwory muzyki romantycznej, a muzyka przeplatać się będzie z recytacją fragmentów „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza w wykonaniu wybitnych polskich aktorów.

Muzyka będzie wykonywana na wyjątkowym instrumencie – pochodzącym z czasów Chopina i Mickiewicza fortepianie koncertowym wyprodukowanym w 1847 r. przez firmę Steinway. Miasto Kazimierz Dolny otrzymało go w podarunku w 2019 r. od księżnej Iriny zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg oraz przedsiębiorcy i marszanda sztuki Seweryna Aszkenazego.

Portal KazimierzDolny.pl z przyjemnością objął imprezę swoim patronatem.


Niedziela, 5 czerwca 2022, godz. 16.00

Sala Koncertowa Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym

Fryderyk Chopin:

Ballada g-moll op. 23

Ballada F-dur op. 38

Scherzo cis-moll op. 39

Sonata h-moll op. 58

 

Jakub Kuszlik - zwycięzca IV nagrody na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina

***

Adam Mickiewicz - Ballady i Romanse

Recytacja: Sławomir Holland

 

Kolejne koncerty odbędą się 24 lipca i 2 października.

Organizacja: Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena oraz Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

Współpraca: Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym

Patronat (współpraca): Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym, Dzwonnica Kultury (Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym)

Patroni medialni: KazimierzDolny.pl, Polskie Radio Lublin, TVP3 Lublin, Radio Impuls, Portal To Nasz Region, Radio Impuls, Dziennik Wschodni, Beethoven Magazine

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę