Festiwal Ballady i Romanse - w najbliższą niedzielę ostatni koncert!

W najbliższą niedzielę, 2 października, o godzinie 16:00 odbędzie się ostatni z trzech recitali fortepianowych w ramach Festiwalu „Ballady i Romanse w Kazimierzu Dolnym”.
W Sali  Koncertowej Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym wystąpią światowej klasy pianista Martín García García, zwycięzca III nagrody na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim im Fryderyka Chopina w Warszawie 2021. W programie znajdują się utwory muzyki romantycznej, a muzyka przeplatać się będzie z recytacją fragmentów „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza w wykonaniu Grzegorza Damięckiego. Koncert będzie można obejrzeć na żywo również na kanale YouTube Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena.

Muzyka będzie wykonywana na wyjątkowym instrumencie – pochodzącym z czasów Chopina i Mickiewicza fortepianie koncertowym wyprodukowanym w 1847 r. przez firmę Steinway. Miasto Kazimierz Dolny otrzymało go w podarunku w 2019 r. od księżnej Iriny zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg oraz przedsiębiorcy i marszanda sztuki Seweryna Aszkenazego. 
Portal KazimierzDolny.pl z przyjemnością objął imprezę swoim patronatem.

Niedziela, 5 czerwca 2022, godz. 16.00
Sala Koncertowa Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym

Johann Sebastian Bach:
Preludium i Fuga C-dur, WTC I, BWV 846

Fryderyk Chopin:
Walc Nr 1, op. 34 As-dur 
Ballada As-dur op.47 nr 3

Robert Schumann
Etiudy Symfoniczne op. 13

Martín García García - zwycięzca III nagrody na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim im Fryderyka Chopina w Warszawie 2021

***

Adam Mickiewicz - Ballady i Romanse
Recytacja: Grzegorz Damięcki

Organizacja: Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena oraz Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

Współpraca: Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym
Patronat (współpraca): Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym, Dzwonnica Kultury (Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym)

Patroni medialni: KazimierzDolny.pl, Polskie Radio Lublin, TVP3 Lublin, Radio Impuls, Portal To Nasz Region, Radio Impuls, Dziennik Wschodni, Beethoven Magazine

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę