Fabryka, Mika Urbaniak i Victor Davies

zobacz więcej (16)

Skrzydła nad Kazimierzem to nie tylko pokazy lotnicze i spotkania o tematyce lotniczej.  Impreza ma także muzyczną odsłonę, której wielką zaletą jest różnorodność. Na scenie pojawiły się zarówno grupy rockowe, jak i artyści jazzowi.

Przez dwa wieczory na kazimierskim rynku, do późnych godzin nocnych tętniło życie. Wszystko za sprawą koncertów, które odbyły się w ramach imprezy pod nazwą Skrzydła nad Kazimierzem. Wśród wykonawców pojawili się m.in.: grupa Fabryka oraz artyści jazzowi – Mika Urbaniak i Victor Davies.

Fabryka to zespół łączący w sobie klasyczny rock z brzmieniami elektronicznymi i poezją. Członkowie grupy tworzą muzykę do własnych słów, jak i do wierszy takich poetów jak: Wyspiański, Baczyński, Gajcy czy Szczepański.

- Lider Fabryki, Sylwester Domański, zainspirował się drogą twórczą Czesława Niemena i Grzegorza Ciechowskiego – piszą recenzenci. – Dlatego oprócz własnych tekstów grupa odwołuje się do klasyków literatury narodowej np. cytując fragment „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Było więc energetycznie, ale i nostalgicznie. W zależności od prezentowanego utworu. Ballady pozwoliły publiczności, bez problemów, przenieść się w zupełnie inny wymiar muzyki, gdyż chwilę po tym, jak ze sceny zeszli artyści rockowi, na kazimierskim rynku pojawili się Mika Urbaniak i Victor Davies.

Mika Urbaniak to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i raperka. Własne piosenki tworzy od 11 roku życia, zaś jako 14 latka zadebiutowała na scenie. Córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka muzykę ma po prostu w genach. W Miasteczku pojawiła się w towarzystwie Victora Daviesa, z którym nagrała już trzy płyty. Najnowsza ukaże się niebawem.

- Jako pierwsi usłyszycie Państwo ten materiał – mówi Mika Urbaniak. – Jest on tak świeży, że jeszcze nigdzie nie jest dostępny. Także jesteście Państwo „wybrańcami” i wysłuchacie przedpremierowe utwory. Część tych utworów być może Państwo rozpoznacie, bo zdecydowaliśmy, że zrobimy, pierwszy raz w życiu płytę coverową.

Victor Davies w Kazimierzu Dolnym był po raz drugi. Jednak dopiero ta wizyta pozwoliła mu tak naprawdę poznać Miasteczko.

- Spędziliśmy piękny dzień w Kazimierzu – mówi Mika Urbaniak. – Victor nigdy wcześniej nie zwiedzał Kazimierza. Był tu raz, ale widział Miasteczko tylko z oddali, bo płynął łódką. Teraz miał okazję zobaczyć to piękne miasto i jest pod wrażeniem, bo to bardzo cudowne miejsce.

Fragmenty koncertu można zobaczyć na Facebooku.

 

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Rynek


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę