Edyta Jungowska dla dzieci

zobacz więcej (6)

Niezapomniane historie o Pippi Pończoszance, Karlsonie z Dachu i innych bohaterach książek Astrid Lindgren były tematem spotkania Edyty Jungowskiej z dziećmi w hotelu Kazimierzówka na Górach. Odbyło się ono w ramach ósmomarcowych wydarzeń z cyklu „Kazimierz bywa Kobietą”.

Pippi Pończoszanki czy Karlsona z Dachu przedstawiać nikomu chyba nie trzeba. Przygody tych bohaterów książek szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren od lat pobudzają wyobraźnię dzieci na całym świecie. Kilka z nich przeczytała kazimierskim maluchom znana aktorka Edyta Jungowska podczas spotkania 8 marca w hotelu „Kazimierzówka”.

Dzieci uważnie słuchały historii, które niezauważalnie przeradzały się w minispektakl teatralny z udziałem maluchów i ich rodziców. Publiczność tworzyła ad hoc specjalne efekty dźwiękowe ilustrujące to, co się działo w opowieści oraz razem z Edytą Jungowską śpiewała piosenki poznane podczas spotkania.

Aktorce udało się stworzyć atmosferę sprzyjającą książce, skupić uwagę maluchów i zaangażować ich do współdziałania. Nic więc dziwnego, że oklaskom nie było końca.


- To nie jest moje pierwsze spotkanie z dziećmi, ale za każdym razem dzieciaki reagują zupełnie inaczej, za każdym razem mnie zaskakują – mówi Edyta Jungowska. – To wymagająca publiczność, po której od razu widać, czy ją to interesuje, czy nudzi. Trzeba więc być cały czas skupionym i reagować tu i teraz – zmieniać wątek, zmieniać tembr głosu, czasem zrobić pauzę. To jest żywa praca z publicznością i jednocześnie bardzo ciekawe ćwiczenie aktorskie.


Przyjazd do Kazimierza pozwolił aktorce odświeżyć wspomnienia z młodości. Często tu bowiem przyjeżdżała z przyjaciółmi w czasach licealnych, kiedy to zatrzymywała się w spichlerzu PTTK na Krakowskiej. Obecnie odwiedza Kazimierz przy okazji festiwali filmowych.


- Byłam tu wielokrotnie. Bardzo lubię to miasteczko. Ma piękną architekturę i niebywały klimat magicznego świata.

Skomentuj


Mapa

Hotele

Hotel *** KAZIMIERZÓWKA - WELLNESS&SPA


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę