Dzierżawca pilnie poszukiwany

Skomentuj (12)

Osoba, która wydzierżawi od miasta to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Kazimierzu, będzie prowadzić działalność turystyczną, odpłatnie udostępniając górę zwiedzającym. Dzierżawca będzie też prowadził sprzedaż folderów informacyjnych i innych wydawnictw promujących Kazimierz Dolny - podaje Informacyjna Agencja Samorządowa.

Należnego miastu czynszu nie będzie musiał płacić jednorazowo, lecz w ratach. W zamian przez 3 lata będzie miał do dyspozycji nieruchomość o powierzchni ponad 2 hektarów.

Do obowiązków dzierżawcy będzie należeć m.in.: utrzymanie Góry w obecnym stanie technicznym oraz dbanie o czystość i porządek. Opłat za wejście na teren ruin Góry Trzech Krzyży nie będzie pobierał od mieszkańców gminy Kazimierz Dolny oraz dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli położonych na terenie gminy.

Szczegółowe warunki udziału w przetargu, który odbędzie się 26 marca są dostępne w Referacie Nieruchomości Urzędu Miasta przy ul. Senatorskiej 5 w Kazimierzu Dolnym lub tutaj.

 

źródło: Informacyjna Agencja Samorządowa

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Pio
  Ludzie próbują zarobić i jakoś znośnie żyć.
  Ale czy chcesz nam tu powiedzieć że w Kanadzie się nie płaci ?????
  Wejście do Toronto Zoo kosztowało mnie z dzieckiem 32 $,a prawie dwa razy tyle na CN Tower !
  W Polsce przynajmniej nikt do ciebie nie strzela na lotnisku.
 • Slawa
  Mieszkam w Kanadzie a pochodze wlasnie z okolic Kazimierza. Naprawde jak czytam te rzeczy to az nie chce mi wiecej tam przyjezdzac. Mimo to bylem tam dwa lata temu. Chetnie zaplace za wejscie na baszte, zamek itp. ale niektore dzialania wladz miasta przybieraja nieco kuriozalne formy. Popieram Cie Zuza. Myto za wjazd niedlugo beda pewnie pobierac w Parchatce a z pewnoscia na rozjezdzie w Bochotnicy.
 • Zuza
  Na pewno pokoleń .
 • kazimierzak na wygnaniu
  lektura tego forum przyciągnie całą masę inwestorów do miasteczka - brawo lokalni patrioci. macie rację najlepiej górę zostawić samej sobie i niech zarasta krzakami a ruiny niech się sypią dalej. odpadłe kamienie można wykorzystać do odnowy jakiejś strategicznej budowli - może mityczną wikarówkę z jakąś przytulna kapliczką?
  za mojego dzieciństwa wstęp na górę i ruiny też był płatny, tylko kasa trafiała do PTTK a nie do miasta - różnica pokoleń czy pamięci?
 • Zuza
  Cieeeee i pomysleć , że za mojego dzieciństwa krzyżówka , zamek , baszta to były miejsca gdzie każdy mógł chodzic do woli i za darmo .
 • paralotniarz
  mam pomysł...góre trzeba wydzierzawić chińczykom!!!!i otworzyc na jej wierzchołku :bazar pekin: bedzie nowa atrakcja w miasteczku!!!
 • robert
  tak tak już sprzedali kamieniołomy teraz wydzierżawią górę gratuluje pomysłowości za 80tyś. to mogę wziąść rynek i zrobić tam parking sprzedawać wode ze studni i zebrać czynsz z ogródków a nie za góre z nakazem odśnieżania aby sie nikt nie pośliznoł a kto tam w zime chodzi? zapewne raz byłby ktoś z urzedu aby walnąć kare za snieg na śćieżce wciąż biedna gmina próbuje sie dorobić na czyimś garbie
 • Eweelinka
  Nie wariata tylko frajera,który będzie zapir...ł od rana do nocy i odda do kasy urzędu wszystko co zarobił.
 • bono
  Miasto ponownie szuka wariata
 • Tadek
  Góry nie chcę, a nawet więcej- zamierzam zameldować się na kazimierskim przystanku autobusowym na pobyt stały, żeby, jako mieszkaniec gminy, nie płacić za bilety.
 • illa
  Wycięcie tarnin które rosły na zboczu góry spowodowało to, że można na górę wejść teraz z kilku stron... i jak pobierać opłaty ?:)
  Czy to z tego powodu zrezygnował dotychczasowy dzierżawca w trakcie trwania umowy ?
 • Janson
  3 lata razy 12 miesiecy razy 101 zl daje 3636; to juz jest 1 oferta, chyba Tadek mnie nie przebije, hehehe

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę