Dzień Ziemi nad Wisłą

Skomentuj (3)

zobacz więcej (13)

Kolorowy korowód przebierańców przemaszerował uliczkami Kazimierza w piątek 21 kwietnia br. To dzieci ze szkoły podstawowej szły do Muzeum Przyrodniczego świętować Dzień Ziemi.

Dzień Ziemi to impreza ogólnoświatowa zorganizowana po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych w 1970 r. Jej celem jest propagowanie idei ochrony przyrody oraz zwrócenie uwagi opinii publicznej na problemy degradacji środowiska zarówno w skali lokalnej, jak i całego globu. Polska włączyła się w te obchody dwadzieścia lat później i jako jeden ze 140 krajów w czasie marszów czy happeningów, spotkań, wykładów i dyskusji z udziałem polityków i działaczy ekologicznych apelowała o oszczędzanie wody, ratowanie lasów tropikalnych i ograniczenie emisji gazów wywołujących kwaśne deszcze.

W Muzeum Przyrodniczym Dzień Ziemi świętuje się w tym roku już po raz trzynasty. Tym razem pod hasłem "Rzeka". Od kilku lat głównymi współorganizatorami imprezy są uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kazimierzu Dolnym, którzy uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych oraz warsztatach plastycznych poszerzają swoją wiedzę przyrodniczą. W tym roku w ramach święta naszej planety zorganizowano konkurs na eko-strój i eko-transparent, zajęcia plastyczne w terenie „Co nad rzeką fruwa, chodzi i po wodzie brodzi?”, grę edukacyjną „Popatrz w stronę Ziemi”. Obchody uświetnił występ zespołów dziecięcych „Mini-Nutki” oraz „Kazimierz”.

Fot.J.Arbuz

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę