Dziady Kazimierskie. Reaktywacja (video)

Skomentuj (1)

zobacz więcej (7)

W mięćmierskiej stodole, gdzie tradycyjnie odbywają się koncerty wszelakie, sezon rozpoczęły Dziady Kazimierskie. To pierwszy od września ubiegłego roku Dziadowski koncert.

Publiczność jak to zwykle u Dziadów – skrzyknięta pocztą pantoflową schodziła się do Miećmierza ze wszach stron. Zapowiadany na godzinę 18.00 koncert przesunięto za półtorej godziny, więc można było jeszcze przedłużyć mięćmierski błogostan poza czasem i poodpoczywać nad Wisłą, na Albrechtówce bądź na skarpie pod wiatrakiem. Kto chciał, mógł także wziąć udział w majówce pod figurą, bo to właśnie z tego powodu zmieniono czas koncertu. Gdy tylko umilkły święte śpiewy, ich miejsce w eterze zajął głos Włodka Dembowskiego i pozostałych Dziadów. Stare przeboje – Biała Dama, Banany z Plebany czy Tour de Kazimierz Dolny – rozgrzewały publiczność jak dobre stare wino, nie zabrakło jednak i nowości.

Koncert zorganizowany jak to zwykle u Dziadów bywa zupełnie spontanicznie był swego rodzaju osłodą dla Dziada Sergiusza Odorowskiego, któremu właśnie stuknęła czterdziestka, i który nijak w skórze czterdziestolatka odnaleźć się nie mógł…

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Apartamenty

Galeria KLIMATY w Męćmierzu - Dom Pracy Twórczej


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę