Dziadowski CZOCH trial

Skomentuj (1)


Już w lutym w Kazimierzu Dolnym odbędzie się K.ZIMIErnikejszyn 2015. Jednym z punktów programu imprezy jest „Dziadowski CZOCH trial”, czyli pięciokilometrowy bieg wąwozami, polnymi drogami i leśnymi ścieżkami. Masz ochotę wziąć udział w tym wydarzeniu? Zapisy już ruszyły, a liczba miejsc jest ograniczona. UWAGA! Impreza została odwołana.

K.ZIMIErnikejszyn to impreza jedyna w swoim rodzaju. Tajemnicza, spontaniczna i pełna pozytywnej energii. Nic więc dziwnego, że program tego wydarzenia jest dość obszerny, a każdy jeden punkt wzbudza ciekawość. Bo co dla przykładu kryje się pod nazwą „Dziadowski CZOCH trial”? Podobno wszystko to, co jest w Kazimierzu dobre, jest „dziadowskie”, taki też ma być ten bieg. Kluczowe słowo „czoch” to nic innego jak… czosnek. I tu niespodzianka: każdy, kto przebiegnie linię mety, zamiast medalu otrzyma główkę najprawdziwszego mołdawskiego czosnku. Pozostaje jeszcze „trial”. Biegać będziemy w terenie, przez kazimierskie wąwozy, polne drogi i lasy, czyli będzie wszystko to, co biegacze lubią najbardziej!

- Jest to jeden z pierwszych biegów przełajowych organizowanych w Kazimierzu Dolnym – mówi Jarosław Bartoszek, organizator. – Cały bieg jest organizowany z pewnym przymrużeniem oka, wystarczy spojrzeć na spis nagród. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w biegu. Każda forma aktywnego wypoczynku w naszym mieście jest bardzo ceniona. Cieszyłbym się, gdyby jak najwięcej osób biegało i spędzało wolny czas właśnie w taki sposób, aktywnie.

„Dziadowski CZOCH trial”
rozpocznie się 21 lutego o godzinie 12.12 w wąwozie Plebanka w Kazimierzu Dolnym. Dystans wynosi 5,55 km. Co ważne, lista miejsc jest ograniczona, a zapisy właśnie się rozpoczęły. Koszt to jedynie 5 zł.
 
- Na liście jest już ponad 50 osób a mam nadzieję, że będzie komplet – mówi Jarosław Bartoszek. – Listy zostaną zamknięte, gdy uzbieramy 100 osób bądź też 20 lutego, dzień przed biegiem. Powstanie jednak zapewne lista rezerwowa, na której znajdzie się jeszcze około 15 miejsc. W biegu udział może wziąć każdy. Ubezpieczenie obejmuje również osoby niepełnoletnie, ale w tym przypadku potrzebna jest pisemna zgoda rodziców czy też opiekunów.

Jak tłumaczy organizator, sam bieg i biegacze są ubezpieczeni od NNW i OC. Oprócz tego zapewnione jest zaplecze sanitarne, szatnie, zabezpieczenie medyczne. Trasa będzie miała obstawę policji. Nie będzie indywidualnego pomiaru czasu.

Nagrody główne to „Zestawy Odpornościowe: miód, cytryny, czosnek w różnych konfiguracjach wagowych dla pierwszych trzech Bab i pierwszych trzech Dziadów”. Oprócz tego po biegu wśród wszystkich uczestników rozlosowane będą niespodzianki od sponsorów.

- Cały bieg jest tak pomyślany, żeby była to promocja nadwiślańskiego Miasteczka i walorów, którymi Kazimierz może się pochwalić, czyli właśnie wąwozy i lasy, które idealnie się nadają do biegania – mówi Jarosław Bartoszek. – Nie chciałem więc robić normalnej opłaty startowej, wynoszącej 20 czy 30 zł. Te 5 zł, które zbieramy od uczestników biegu pokrywa jedynie koszty ubezpieczenia i zabezpieczenia medycznego. Jednak cała organizacja wydarzenia jest dużo droższa. Dlatego też poszukuję sponsorów, którym oczywiście jestem w stanie zaoferować duże rzeczy w zamian za wsparcie finansowe biegu.

Oprócz sponsorów, organizatorzy poszukują także wolontariuszy. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt: 790-658-858.


Impreza niestety została odwołana.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę