Druga w województwie

Skomentuj (12)
XIII Edycja Wojewódzkich Eliminacji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernika i Piekarza, która miała miejsce w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie 10 stycznia br. okazała się szczęśliwa dla kazimierskich uczniów.
W eliminacjach wojewódzkich do Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernika i Piekarza wystartowało 10 cukierników i 18 piekarzy z siedmiu szkół Lubelszczyzny - Chełma, Trawnik, Kazimierza Dolnego, Lubartowa, Zamościa i Lublina. Konkurs składał się z dwóch części – w części teoretycznej uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat produktów spożywczych i ich produkcji, w części praktycznej zaprezentować swoje umiejętności przygotowywania pieczywa i ciast. Angelika Staniszewska z klasy 3 bz z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym w zawodzie cukiernika zajęła drugie miejsce i będzie reprezentować Miasteczko i województwo lubelskie na szczeblu centralnym, w turnieju krajowym, który odbędzie się 15 – 16 kwietnia br. we Wrocławiu. Angelika, która zawodu cukiernika uczy się w Piekarni – Pracowni Pieczywa Artystycznego Sarzyński, zwróciła uwagę komisji wykonaniem tortu biszkoptowego o smaku truskawkowym na bazie bitej śmietany z kawałeczkami truskawek. Tort zdobiła koronkowa dekoracja marcepanowa w stylu angielskim.

- Angelika zaskoczyła mnie swoją cierpliwością. To bardzo zdolna dziewczyna – powiedziała Renata Kowalska, od trzech lat opiekun praktyk w Piekarni – Pracowni Pieczywa Artystycznego Sarzyński. Angelika Staniszewska jest już jej drugą praktykantką, która zdobywa tak wysokie miejsce w konkursie.

- Dbamy o dobrą jakość. Przygotowujemy młodą kadrę, wymagając od niej jak najwięcej, ale też i dając dobry przykład. Nasi pracownicy są dobrymi fachowcami, kto chce z naszych uczniów, ten z tego korzysta i to widać choćby na takich konkursach – powiedziała Barbara Sarzyńska, właścicielka Piekarni.

W eliminacjach wojewódzkich doceniony został również jeszcze jeden uczeń kazimierskiego Zespołu Szkół odbywający praktykę w piekarni Tadeusza Zubrzyckiego w Kraczewicach w zawodzie piekarza, Krzysztof Olejarz, który otrzymał dodatkową nagrodę za najlepiej udekorowany "Chleb weselny".
Fot. Krzysztof Czechowicz

Skomentuj


Dodane komentarze (12)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę