Do Kazimierza tak, ale w maseczkach!

Poluzowanie obostrzeń covidowych i piękna pogoda sprzyjają wycieczkom do Kazimierza. Warto jednak pamiętać, ze zagrożenie epidemiczne nie minęło i wciąż trzeba przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa.
Poluzowanie obostrzeń covidowych może stwarzać złudne poczucie bezpieczeństwa. Media jednak donoszą o wejściu Polski w trzecią falę pandemii i pojawieniu się nowych, bardziej zakaźnych  mutacji coronawirusa. Nie wszyscy turyści, których do których do Kazimierza ściągnęła piękna słoneczna pogoda, zdają się być przejęci tym faktem. Wielu nosi maseczki, prawidłowo zasłaniając nos i usta. Nie brak jednak i takich, którzy osłonę mają albo pod brodą, albo zastępują ją chustką bądź szalikiem, albo nie mają jej wcale. Niektórzy wyjechali z Miasteczka z niezbyt przyjemną pamiątką.
- W miejscowościach takich jak Kazimierz Dolny lub Nałęczów, szczególnie w dni wolne odnotowujemy większą ilość interwencji związanych z łamaniem tego nakazu, co jest głównie spowodowane większą ilością osób odwiedzających miasta turystyczne – mówi podkom. Ewa Rejn - Kozak oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach. – W miniony weekend w Kazimierzu Dolnym za niestosowanie się do nakazu zasłaniania nosa i ust, policjanci nałożyli 16 mandatów karnych.
Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i odpowiedzialność, nie tylko za siebie, ale także za innych.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę