DGZZ (video)

Skomentuj (3)

Zagrali kilkadziesiąt imprez plenerowych i koncertów. Wielokrotnie występowali na festiwalach. Ich występy to spektakle muzyczno – literackie. DGZZ. W najbliższą niedzielę 23 września o godzinie 15.00 wystąpią w Galerii Klimaty w Mięćmierzu. Polecamy.

Zespół DGZZ – dla niewtajemniczonych – Daniel Gałązka z Zespołem – istnieje od dziesięciu lat i uważa się za kontynuatora solowej działalności swojego lidera Daniela Gałązki - laureata wielu konkursów muzyki poetyckiej. Na swoim koncie mają wiele nagród i wyróżnień, m.in. – Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Książąt Pomorskich czy wielokrotne wyróżnienia na Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Autorów i Kompozytorów "Smak” w Myśliborzu.

- Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej – piszą o sobie na swojej stronie internetowej.

Podczas koncertów wiersze własnego autorstwa czyta Piotr Brymas, autor większości tekstów piosenek zespołu.

 

Skład i instrumentarium:

Daniel Gałązka – wokal, gitara akustyczna
Maciej Regulski – gitara klasyczna, gitara elektryczna
Marek Konatkowski – gitara basowa
Artur Skrzypczak – perkusja, instrumenty perkusyjne
Piotr Brymas – prowadzenie koncertu, autor tekstów

 

Jak DGZZ grają, śpiewają i recytują, można posłuchać na płycie „Dotykam dachów” lub na najbliższym ich koncercie w Mięćmierzu w Galerii Klimaty 23 września o godzinie 15.00. Zapraszamy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Apartamenty

Galeria KLIMATY w Mięćmierzu - Dom Pracy Twórczej


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę