DGZZ (video)

Skomentuj (3)

Zagrali kilkadziesiąt imprez plenerowych i koncertów. Wielokrotnie występowali na festiwalach. Ich występy to spektakle muzyczno – literackie. DGZZ. W najbliższą niedzielę 23 września o godzinie 15.00 wystąpią w Galerii Klimaty w Mięćmierzu. Polecamy.

Zespół DGZZ – dla niewtajemniczonych – Daniel Gałązka z Zespołem – istnieje od dziesięciu lat i uważa się za kontynuatora solowej działalności swojego lidera Daniela Gałązki - laureata wielu konkursów muzyki poetyckiej. Na swoim koncie mają wiele nagród i wyróżnień, m.in. – Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Książąt Pomorskich czy wielokrotne wyróżnienia na Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Autorów i Kompozytorów "Smak” w Myśliborzu.

- Muzycy prezentują utwory rozbudowane w sferze improwizacji, często szukają nowych brzmień, dlatego też muzyka DGZZ wymyka się kategorii poezji śpiewanej – piszą o sobie na swojej stronie internetowej.

Podczas koncertów wiersze własnego autorstwa czyta Piotr Brymas, autor większości tekstów piosenek zespołu.

 

Skład i instrumentarium:

Daniel Gałązka – wokal, gitara akustyczna
Maciej Regulski – gitara klasyczna, gitara elektryczna
Marek Konatkowski – gitara basowa
Artur Skrzypczak – perkusja, instrumenty perkusyjne
Piotr Brymas – prowadzenie koncertu, autor tekstów

 

Jak DGZZ grają, śpiewają i recytują, można posłuchać na płycie „Dotykam dachów” lub na najbliższym ich koncercie w Mięćmierzu w Galerii Klimaty 23 września o godzinie 15.00. Zapraszamy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Apartamenty

Galeria KLIMATY w Mięćmierzu - Dom Pracy Twórczej


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę