Decyzja bez precedensu!

Skomentuj (10)

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia na tajnym posiedzeniu w Urzędzie Miasta zebrała się Rada Miejska w Kazimierzu Dolnym i pod przewodnictwem Burmistrza podjęła bezprecedensową decyzję.

W Kazimierzu w nocy z 31 marca na 1 kwietnia proklamowano suwerenną Republikę Kazimierską! W wyniku całonocnych obrad ustalono, że Rada Miejska przekształca się w parlament, burmistrz natomiast jako głowa miasta – państwa zostaje prezydentem, który ma pełnię władzy wykonawczej.

Tej samej nocy zmieniono też szyld na Urzędzie Miasta, który przemianowano na Rząd Miasta. Niestety, niesprzyjająca aura uniemożliwiła szybką zmianę wszystkich stosownych tablic, poprzestano na razie na jednej.

O kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Prima Aprilis!

Skomentuj


Dodane komentarze (10)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę