Dama w opałach

Skomentuj (10)

Jeszcze tylko do 20 sierpnia można wziąć udział w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Znak, w którym mogą Państwo wygrać nie tylko książki dla siebie, ale również dla Gminnej Biblioteki Publicznej.

Zasady są proste. Wystarczy zakupić książkę Karen Doornebos: „Dama w opałach” i zachować paragon. Następnie trzeba ją przeczytać i napisać felieton na temat „Marzenia potrafią spełniać się w najmniej oczekiwany sposób!”

 

- Jeśli w czasie lektury ”Damy w opałach” ani raz się nie zaśmiejesz, możesz wymienić książkę na inną – zacheca do lektury wydawnictwo Znak.- Dama w opałach to opowieść przypominająca angielskie komedie romantyczne w najlepszym wydaniu. Gdyby była filmem, zagrałby w niej Hugh Grant albo Colin Firth. To historia kobiety, która na własnej skórze przekonała się, że nie wszystkie marzenia powinny się spełniać, a przysłowie: „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma” niesie w sobie wiele prawdy.


Nagrodą jest 10 pozycji Wydawnictwa Znak. Dodatkowo dzięki Państwa wygranej Gminna Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym może otrzymać aż 100 książek.


Wszystkich, którzy chcą przyczynić się do wzbogacenia księgozbioru naszej biblioteki o nowe egzemplarze, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.


Prace należy przesyłać na adres: dama@znak.pl do 20 sierpnia 2012 r.
Dodatkowe informacje, regulamin i formularz konkursowy mogą Państwo znaleźć na stronie www.znak.com.pl/damawopalach.

 

Tekst: Patrycja Filiks

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • wątpiący z Parchatki
  tak przy okazji, przeczytane dzisiaj w necie:

  ..."W czasie, kiedy Sowieci sposobili się do korekty granicy, na drugim krańcu Europy, w Grecji dogorywała wojna domowa, w której naprzeciw siebie stanęły wojska wspierające monarchię i prawicę oraz oddziały komunistów z DSE. W 1949 roku ci drudzy ponieśli klęskę. W kraju wprowadzona została wojskowa dyktatura, a komuniści oraz osoby o lewicowych sympatiach wraz z rodzinami zaczęli masowo wyjeżdżać za granicę. Na początku lat 50. na emigrację udało się łącznie 65 tysięcy osób.

  - Kilkanaście tysięcy z nich wybrało Polskę – wyjaśnia Stefan Skotis ze Stowarzyszenia Greków w Polsce ,,Odysseas”. - Większość trafiła na Dolny Śląsk. Około trzech tysięcy zostało osiedlonych w Bieszczadach – dodaje"....

  Oczywiście, zapewne, to byli greccy żydzi!
 • wątpiący z Parchatki
  Spokojnie, ktoś tych ze wschodu tu witał i z nimi pracowa przez 45 lat, czy to byli sami tubylczy żydzi? Kilkadziesiąt milionów?????
  A jak się tu znaleźli i przetrwali wojne? Rozumiem, zostali "uratowani" przez Prawdziwych Polaków!!!
  No tak, to sie trzyma kupy.
 • pijany znad Grodarza
  Ewa Kurek. O tak. Może jeszcze polecisz Nowaka z Radia Maryja.
  A tak na marginesie. Ja sie nie kłócę.
 • Szok
  Poza tym , niedługo Wam wmówią wraz z Niemcami że holokaust ''zrobili'' Polacy .Jak tak dalej będziecie pochłaniać propagandę na którą idą potężne pieniądze to uwieżycie nawet w polskie obozy śmierci .
  Kradzież zawsze nazywam po imieniu i nie neguję tego że pożydowskie domy stały się łupem Polaków których tam wkwaterowano po wojnie .Kto to zrobił ? czy aby nie komuniści?nie zapominajmy że można to było tak ,biedni żydzi którzy zachłysnęli się komunizmem w Rosji wjechali do Polski na ruskich czołgach w mundurach NKWD, szybo pozbyli się bogatych żydów z rodzin przemyśłowców , profesorów , inteligencji żydowskiej ,którym udało się przeżyć z pomocą polskich przyjaciół i zastąpili ich ....no kim????
  Jedna żydówka z Kazimierza skwitowała to krótko ''my wyjeżdzamy a wam tu zostanie ta hołota , bidota w poszarpanych portkach ''
  Kto znacjonalizował majątek bogatych żydów i Polaków? czy nie ci co przyszli ze wschodu ?
 • Szok
  Oj pijany nie mam dzisiaj'' melodii'' do pisania i kłócenia się z Tobą ale
  polecam książki profesor Ewy Kurek która jak mało kto jest w tzw temacie , np
  ''Poza granicą Solidarności Stosunki polsko żydowskie 1939-45.
 • Ulka
  Kurczę, muszę przeczytać tę "Damę w opalach", bo widzę, że dama była nie jedna i w opałach naprawdę strasznych...
 • pijany znad Grodarza
  no tak. Dzisiejsi NASI 30 latkowie i ówcześni, Ci WYPOŻYCZENI , też 30 latkowie. Czyżby WYMIANA RÓWIEŚNIKÓW?.
  Szok, Jak myślisz?.
 • prawda jest po środku
  Oj, zaraz ci sie Pijany dostanie od Prawdziwych Polaków, którzy tysiącami ratowali żydów w czasie wojny. To nic, że mają po 30 lat: na pewno by ratowali, nawet narażając życie swoje, swojej rodziny czy dzieci.
  I nigdy nie zamieszkaliby po wojnie w mieszkaniu żydowskim, a jakby tak , jakimś cudem żydzi przezyli, to natychmiast oddali by im cały dobytek.

  Byłoby to śmieszne, gdyby nie dotyczyło ogromnej tragedii i wielkiego kłamstwa powojennej polityki historycznej.
 • pijany znad Grodarza
  Szok. Zamilcz.
  "Jest rok 1941. Mieszkańcy Szczuczyna (na granicy woj. podlaskiego i warmińskiego)„wypożyczają” od Niemców z miejskiego getta kilkanaście dziewczyn i kobiet (15 – 30 lat) do prac polowych.

  Żydzi byli darmową siłą roboczą – mówi prowadzący śledztwo prokurator Radosław Ignatiew z białostockiego IPN – Właściciele majątków wypożyczali kobiety z getta do pracy. Rolnik wpłacał Niemcom pewną kwotę za wynajęcie osób z getta do pomocy w gospodarstwie. Korzyści mieli z tego wszyscy – i Niemcy, którzy otrzymywali pieniądze, i Polacy, bo mieli tanią siłę roboczą. Także Żydzi byli zadowoleni, bo mogli zdobyć żywność poza gettem.

  Jednakże żydowskie robotnice-niewolnice nie wracają po pracy do getta. 11 z nich zostaje przez polskich chłopów zamordowanych kosami, pałkami, motykami i zakopanych na polach"
 • Szok
  Oj jakoś tak niekoniecznie dobrze mi się kojarzy to wydawnictwo .
  Oby nie dali 100 książek Grossa pt ''Złote żniwa''bo się półka zawali.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę