Dama w opałach

Skomentuj (10)

Jeszcze tylko do 20 sierpnia można wziąć udział w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Znak, w którym mogą Państwo wygrać nie tylko książki dla siebie, ale również dla Gminnej Biblioteki Publicznej.

Zasady są proste. Wystarczy zakupić książkę Karen Doornebos: „Dama w opałach” i zachować paragon. Następnie trzeba ją przeczytać i napisać felieton na temat „Marzenia potrafią spełniać się w najmniej oczekiwany sposób!”

 

- Jeśli w czasie lektury ”Damy w opałach” ani raz się nie zaśmiejesz, możesz wymienić książkę na inną – zacheca do lektury wydawnictwo Znak.- Dama w opałach to opowieść przypominająca angielskie komedie romantyczne w najlepszym wydaniu. Gdyby była filmem, zagrałby w niej Hugh Grant albo Colin Firth. To historia kobiety, która na własnej skórze przekonała się, że nie wszystkie marzenia powinny się spełniać, a przysłowie: „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma” niesie w sobie wiele prawdy.


Nagrodą jest 10 pozycji Wydawnictwa Znak. Dodatkowo dzięki Państwa wygranej Gminna Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym może otrzymać aż 100 książek.


Wszystkich, którzy chcą przyczynić się do wzbogacenia księgozbioru naszej biblioteki o nowe egzemplarze, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.


Prace należy przesyłać na adres: dama@znak.pl do 20 sierpnia 2012 r.
Dodatkowe informacje, regulamin i formularz konkursowy mogą Państwo znaleźć na stronie www.znak.com.pl/damawopalach.

 

Tekst: Patrycja Filiks

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • wątpiący z Parchatki
  tak przy okazji, przeczytane dzisiaj w necie:

  ..."W czasie, kiedy Sowieci sposobili się do korekty granicy, na drugim krańcu Europy, w Grecji dogorywała wojna domowa, w której naprzeciw siebie stanęły wojska wspierające monarchię i prawicę oraz oddziały komunistów z DSE. W 1949 roku ci drudzy ponieśli klęskę. W kraju wprowadzona została wojskowa dyktatura, a komuniści oraz osoby o lewicowych sympatiach wraz z rodzinami zaczęli masowo wyjeżdżać za granicę. Na początku lat 50. na emigrację udało się łącznie 65 tysięcy osób.

  - Kilkanaście tysięcy z nich wybrało Polskę – wyjaśnia Stefan Skotis ze Stowarzyszenia Greków w Polsce ,,Odysseas”. - Większość trafiła na Dolny Śląsk. Około trzech tysięcy zostało osiedlonych w Bieszczadach – dodaje"....

  Oczywiście, zapewne, to byli greccy żydzi!
 • wątpiący z Parchatki
  Spokojnie, ktoś tych ze wschodu tu witał i z nimi pracowa przez 45 lat, czy to byli sami tubylczy żydzi? Kilkadziesiąt milionów?????
  A jak się tu znaleźli i przetrwali wojne? Rozumiem, zostali "uratowani" przez Prawdziwych Polaków!!!
  No tak, to sie trzyma kupy.
 • pijany znad Grodarza
  Ewa Kurek. O tak. Może jeszcze polecisz Nowaka z Radia Maryja.
  A tak na marginesie. Ja sie nie kłócę.
 • Szok
  Poza tym , niedługo Wam wmówią wraz z Niemcami że holokaust ''zrobili'' Polacy .Jak tak dalej będziecie pochłaniać propagandę na którą idą potężne pieniądze to uwieżycie nawet w polskie obozy śmierci .
  Kradzież zawsze nazywam po imieniu i nie neguję tego że pożydowskie domy stały się łupem Polaków których tam wkwaterowano po wojnie .Kto to zrobił ? czy aby nie komuniści?nie zapominajmy że można to było tak ,biedni żydzi którzy zachłysnęli się komunizmem w Rosji wjechali do Polski na ruskich czołgach w mundurach NKWD, szybo pozbyli się bogatych żydów z rodzin przemyśłowców , profesorów , inteligencji żydowskiej ,którym udało się przeżyć z pomocą polskich przyjaciół i zastąpili ich ....no kim????
  Jedna żydówka z Kazimierza skwitowała to krótko ''my wyjeżdzamy a wam tu zostanie ta hołota , bidota w poszarpanych portkach ''
  Kto znacjonalizował majątek bogatych żydów i Polaków? czy nie ci co przyszli ze wschodu ?
 • Szok
  Oj pijany nie mam dzisiaj'' melodii'' do pisania i kłócenia się z Tobą ale
  polecam książki profesor Ewy Kurek która jak mało kto jest w tzw temacie , np
  ''Poza granicą Solidarności Stosunki polsko żydowskie 1939-45.
 • Ulka
  Kurczę, muszę przeczytać tę "Damę w opalach", bo widzę, że dama była nie jedna i w opałach naprawdę strasznych...
 • pijany znad Grodarza
  no tak. Dzisiejsi NASI 30 latkowie i ówcześni, Ci WYPOŻYCZENI , też 30 latkowie. Czyżby WYMIANA RÓWIEŚNIKÓW?.
  Szok, Jak myślisz?.
 • prawda jest po środku
  Oj, zaraz ci sie Pijany dostanie od Prawdziwych Polaków, którzy tysiącami ratowali żydów w czasie wojny. To nic, że mają po 30 lat: na pewno by ratowali, nawet narażając życie swoje, swojej rodziny czy dzieci.
  I nigdy nie zamieszkaliby po wojnie w mieszkaniu żydowskim, a jakby tak , jakimś cudem żydzi przezyli, to natychmiast oddali by im cały dobytek.

  Byłoby to śmieszne, gdyby nie dotyczyło ogromnej tragedii i wielkiego kłamstwa powojennej polityki historycznej.
 • pijany znad Grodarza
  Szok. Zamilcz.
  "Jest rok 1941. Mieszkańcy Szczuczyna (na granicy woj. podlaskiego i warmińskiego)„wypożyczają” od Niemców z miejskiego getta kilkanaście dziewczyn i kobiet (15 – 30 lat) do prac polowych.

  Żydzi byli darmową siłą roboczą – mówi prowadzący śledztwo prokurator Radosław Ignatiew z białostockiego IPN – Właściciele majątków wypożyczali kobiety z getta do pracy. Rolnik wpłacał Niemcom pewną kwotę za wynajęcie osób z getta do pomocy w gospodarstwie. Korzyści mieli z tego wszyscy – i Niemcy, którzy otrzymywali pieniądze, i Polacy, bo mieli tanią siłę roboczą. Także Żydzi byli zadowoleni, bo mogli zdobyć żywność poza gettem.

  Jednakże żydowskie robotnice-niewolnice nie wracają po pracy do getta. 11 z nich zostaje przez polskich chłopów zamordowanych kosami, pałkami, motykami i zakopanych na polach"
 • Szok
  Oj jakoś tak niekoniecznie dobrze mi się kojarzy to wydawnictwo .
  Oby nie dali 100 książek Grossa pt ''Złote żniwa''bo się półka zawali.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę