Czy targ w Kazimierzu przestanie istnieć?

Skomentuj (21)

Przedwojenne obrazy, zdjęcia i filmy pokazują Rynek w czasie jarmarku jako miejsce po brzegi wypełnione towarami, ludźmi, wozami, końmi i innymi zwierzętami. Dziś wtorkowe i piątkowe handlowanie zajmuje co najwyżej połowę rynkowej przestrzeni. Pytanie: jak długo jeszcze?

Dziś handel coraz bardziej ekspansywnie przenosi się ze sklepów i targów do Internetu, gdzie można kupić praktycznie wszystko – od maszyn po szczoteczkę do zębów. W Internecie kupić też można produkty spożywcze.


Przedstawiamy nowy projekt twórców KazimierzDolny.pl i Nocowanie.pl. Jest to serwis Rolnicy.pl, który umożliwia sprzedaż płodów rolnych, maszyn rolniczych i dowolnych innych artykułów związanych z rolnictwem.

Adresowany jest do zarówno do gospodarstw rolnych, indywidualnych rolników jak również dla firm związanych z branżą rolniczą.

Ponadto w serwisie Rolnicy.pl bezpłatnie ogłaszać się mogą dystrybutorzy sprzętu rolniczego, producenci, ale również sklepy ogrodnicze, szkółki czy nawet weterynarze.

Serwis Rolnicy.pl to również profile rolników oraz informacje o gospodarstwach rolnych.

Dodawanie ogłoszeń na Giełdzie rolnej oraz informacji o firmach w Katalogu firm rolniczych jest bezpłatne.

Czy Rolnicy.pl zagrozi istnieniu targu w Kazimierzu? Zobaczcie sami: www.rolnicy.pl

Dlaczego na Giełdzie rolnej nie można by wystawić kazimierskich jabłek czy śliwek, za którymi na przykład tęskni ktoś z Gdańska, a przyjechać na razie nie może?

 

Skomentuj


Dodane komentarze (21)

 • Andrzej z Radomia
  Jestem radomianinem i czesto bywam w Kazimierzu Dolnym bo mnie to miasto urzekło przed ponad 20-ma laty swoją niesamowitą atmosferą, wspaniałym spokojem który udziela się przyjezdnym . Wczesniej bywałem tu tylko w soboty i niedziele(obecnie weekend) teraz bywam częściej w zwykłe dni i razu pewnego trafiłem właśnie na targ .Targ na rynku Kazimierza Dolnego jest swego rodzaju , obrzędem ,
  jest jak msza św. dla wierzących , jest swego rodzaju relikwią stanu i ducha jego mieszkańców . Tu można spotkać wielu ludzi z Kazimierza i okolic gdzie wszyscy się pozdrawiają uśmiechem a często i dobrym słowem. Dlatego gdyby w Kazimierzu usunięto targ z jego rynku to znaczyłoby ni mniej ni więcej ,że to miasto umarło.
  NIECH TARG W KAZIMIERZU NA RYNKU TRWA DO KOŃCA ŚWIATA !!!
 • ryneczek
  Myślę, że artykuł ma charakter lekkiej prowokacji, wywołującej jakieś ożywienie na tym forum.Z całą pewnością chodzi także o autopromocję, w związku z uruchomieniem nowych serwisów.
  Targ w Kazimierzu nie jest tylko miejscem wymiany handlowej, jest zjawiskiem kulturowym i towarzyskim.Wiele osób, w tej liczbie i ja, bardziej "bywam" na targu niż robię na nim zakupy.Lubię potrzeć na stragany, obserwować ludzi odwiedzających to miejsce.We współczesnej polszczyźnie następuje rozłączanie pojęć targ i rynek. W wielu miejscowościach wyrugowano "rynek" jako miejsce spotkania konsumenta i producenta poza Rynek.Ze względu na rosnącą potrzebę powiększenia terenu handlowego albo w imię poprawy "estetyki" głównego placu.Obecnie odniesieniu do tej przestrzeni i zjawiska używa się słowa targ niż rynek.Rynek pozostaje już tylko zwykłym placem, bez jednej z jego ważnych funkcji.
  Nie widzę żadnej sensownej przesłanki,aby targ (rynek)i Rynek(także Mały Rynek)w Kazimierzu nie stanowiły jednej, nierozłącznej całości.
  E-handel zagrożeniem dla kazimierskiego targu?
  Bądźmy poważni!
 • iza
  gdy tylko jestem w Kazimierzu oczywiscie czekam na piatki i wtorki czyli targ ktorego uroku nic nie zastapi !!
 • pijany znad Grodarza
  @ Krystyna.
  "Gdzie mój wpis ?!
  Pojawił się i znikł. Rafi przeprosiłam w nim za to że mnie poniosło.No trudno drugi raz nie będę pisać bo mi się nie chce. Może znowu zniknie.:"
  Obowiazuje CENZURA. Cenzor w wolnej chwili przeczyta, zastanowi się lub pomyśli, i ZDECYDUJE.
 • Rafi
  Nie należę do tych obrażalskich a i tak uważam że rynek to nie jest miejsce na taki cyrk , ale to tylko moje prywatne zdanie.
 • krystyna
  O!!!! ...pojawił się...:)
 • krystyna
  Gdzie mój wpis ?!
  Pojawił się i znikł. Rafi przeprosiłam w nim za to że mnie poniosło.No trudno drugi raz nie będę pisać bo mi się nie chce. Może znowu zniknie.
 • krystyna
  Sorry za tego kmiota ale temat targu jest tu nagminnie poruszany. Już się nawet pisać o tym nie chce. tak naprawdę to przeszkadza on czyli targ ludziom spoza Kazimierza. Nam Kazimierzanom i mieszkańcom gminy nie przeszkadza wręcz jest potrzeby. Jest to czas gdy ludzie przyjeżdżają, robią drobne zakupy, spotykają się ze znajomymi, załatwiają sprawy w urzędzie lub u lekarza...a najważniejsze sprzedają nadwyżkę z produkcji rolnej np jajka i nie tylko.
  NIECH TARG W KAZIMIERZU TRWA DLUGIE LATA!!!!
 • Jan Kowalski
  a nikt Ci Rafi nie broni wypraszać sobie
 • Rafi
  I dlaczego od razu kmiocie-wypraszam sobie
 • Rafi
  Krysiu słońce wiem mam do Kazimierza całe 15 km
 • pijany znad Grodarza
  @ Krystyna.
  Popieram. Należało mu się. /Rafi/
  ps. sprzątajacy Rynek zasługują przynajmniej na pochwałę.
 • krystyna
  Rafi jaki burdel... a czy ty wiesz kmiocie że miasto bierze tzw placowe i że później jest sprzątane.
  Targi na rynkach miast królewskich to jedna z najstarszych tradycji.
 • rafi
  Karol-o jakim kolorycie piszesz, chyba o tym burdelu który zostaje po targu i samochodach na nim parkujących
 • mieszkaniec
  Już widzę jak stary rolnik zamawia 500 kg żyta przez internet.
 • Onufry
  A Cyganki? Co z Nimi? Może stworzymy stronę www.czarownice.pl i będą wróżyć online?
 • karol
  Nie wyobrażam sobie Kazimierz bez targu, który daje miasteczku dodatkowy koloryt.
 • jacek
  a co komu to przeszkadza.
 • Maciej Polkowski
  Jeszcze bardzo długo proszę Asa...
 • Jan Kowalski
  co za bełkot

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę