Czy targ w Kazimierzu przestanie istnieć?

Skomentuj (21)

Przedwojenne obrazy, zdjęcia i filmy pokazują Rynek w czasie jarmarku jako miejsce po brzegi wypełnione towarami, ludźmi, wozami, końmi i innymi zwierzętami. Dziś wtorkowe i piątkowe handlowanie zajmuje co najwyżej połowę rynkowej przestrzeni. Pytanie: jak długo jeszcze?

Dziś handel coraz bardziej ekspansywnie przenosi się ze sklepów i targów do Internetu, gdzie można kupić praktycznie wszystko – od maszyn po szczoteczkę do zębów. W Internecie kupić też można produkty spożywcze.


Przedstawiamy nowy projekt twórców KazimierzDolny.pl i Nocowanie.pl. Jest to serwis Rolnicy.pl, który umożliwia sprzedaż płodów rolnych, maszyn rolniczych i dowolnych innych artykułów związanych z rolnictwem.

Adresowany jest do zarówno do gospodarstw rolnych, indywidualnych rolników jak również dla firm związanych z branżą rolniczą.

Ponadto w serwisie Rolnicy.pl bezpłatnie ogłaszać się mogą dystrybutorzy sprzętu rolniczego, producenci, ale również sklepy ogrodnicze, szkółki czy nawet weterynarze.

Serwis Rolnicy.pl to również profile rolników oraz informacje o gospodarstwach rolnych.

Dodawanie ogłoszeń na Giełdzie rolnej oraz informacji o firmach w Katalogu firm rolniczych jest bezpłatne.

Czy Rolnicy.pl zagrozi istnieniu targu w Kazimierzu? Zobaczcie sami: www.rolnicy.pl

Dlaczego na Giełdzie rolnej nie można by wystawić kazimierskich jabłek czy śliwek, za którymi na przykład tęskni ktoś z Gdańska, a przyjechać na razie nie może?

 

Skomentuj


Dodane komentarze (21)

 • Andrzej z Radomia
  Jestem radomianinem i czesto bywam w Kazimierzu Dolnym bo mnie to miasto urzekło przed ponad 20-ma laty swoją niesamowitą atmosferą, wspaniałym spokojem który udziela się przyjezdnym . Wczesniej bywałem tu tylko w soboty i niedziele(obecnie weekend) teraz bywam częściej w zwykłe dni i razu pewnego trafiłem właśnie na targ .Targ na rynku Kazimierza Dolnego jest swego rodzaju , obrzędem ,
  jest jak msza św. dla wierzących , jest swego rodzaju relikwią stanu i ducha jego mieszkańców . Tu można spotkać wielu ludzi z Kazimierza i okolic gdzie wszyscy się pozdrawiają uśmiechem a często i dobrym słowem. Dlatego gdyby w Kazimierzu usunięto targ z jego rynku to znaczyłoby ni mniej ni więcej ,że to miasto umarło.
  NIECH TARG W KAZIMIERZU NA RYNKU TRWA DO KOŃCA ŚWIATA !!!
 • ryneczek
  Myślę, że artykuł ma charakter lekkiej prowokacji, wywołującej jakieś ożywienie na tym forum.Z całą pewnością chodzi także o autopromocję, w związku z uruchomieniem nowych serwisów.
  Targ w Kazimierzu nie jest tylko miejscem wymiany handlowej, jest zjawiskiem kulturowym i towarzyskim.Wiele osób, w tej liczbie i ja, bardziej "bywam" na targu niż robię na nim zakupy.Lubię potrzeć na stragany, obserwować ludzi odwiedzających to miejsce.We współczesnej polszczyźnie następuje rozłączanie pojęć targ i rynek. W wielu miejscowościach wyrugowano "rynek" jako miejsce spotkania konsumenta i producenta poza Rynek.Ze względu na rosnącą potrzebę powiększenia terenu handlowego albo w imię poprawy "estetyki" głównego placu.Obecnie odniesieniu do tej przestrzeni i zjawiska używa się słowa targ niż rynek.Rynek pozostaje już tylko zwykłym placem, bez jednej z jego ważnych funkcji.
  Nie widzę żadnej sensownej przesłanki,aby targ (rynek)i Rynek(także Mały Rynek)w Kazimierzu nie stanowiły jednej, nierozłącznej całości.
  E-handel zagrożeniem dla kazimierskiego targu?
  Bądźmy poważni!
 • iza
  gdy tylko jestem w Kazimierzu oczywiscie czekam na piatki i wtorki czyli targ ktorego uroku nic nie zastapi !!
 • pijany znad Grodarza
  @ Krystyna.
  "Gdzie mój wpis ?!
  Pojawił się i znikł. Rafi przeprosiłam w nim za to że mnie poniosło.No trudno drugi raz nie będę pisać bo mi się nie chce. Może znowu zniknie.:"
  Obowiazuje CENZURA. Cenzor w wolnej chwili przeczyta, zastanowi się lub pomyśli, i ZDECYDUJE.
 • Rafi
  Nie należę do tych obrażalskich a i tak uważam że rynek to nie jest miejsce na taki cyrk , ale to tylko moje prywatne zdanie.
 • krystyna
  O!!!! ...pojawił się...:)
 • krystyna
  Gdzie mój wpis ?!
  Pojawił się i znikł. Rafi przeprosiłam w nim za to że mnie poniosło.No trudno drugi raz nie będę pisać bo mi się nie chce. Może znowu zniknie.
 • krystyna
  Sorry za tego kmiota ale temat targu jest tu nagminnie poruszany. Już się nawet pisać o tym nie chce. tak naprawdę to przeszkadza on czyli targ ludziom spoza Kazimierza. Nam Kazimierzanom i mieszkańcom gminy nie przeszkadza wręcz jest potrzeby. Jest to czas gdy ludzie przyjeżdżają, robią drobne zakupy, spotykają się ze znajomymi, załatwiają sprawy w urzędzie lub u lekarza...a najważniejsze sprzedają nadwyżkę z produkcji rolnej np jajka i nie tylko.
  NIECH TARG W KAZIMIERZU TRWA DLUGIE LATA!!!!
 • Jan Kowalski
  a nikt Ci Rafi nie broni wypraszać sobie
 • Rafi
  I dlaczego od razu kmiocie-wypraszam sobie
 • Rafi
  Krysiu słońce wiem mam do Kazimierza całe 15 km
 • pijany znad Grodarza
  @ Krystyna.
  Popieram. Należało mu się. /Rafi/
  ps. sprzątajacy Rynek zasługują przynajmniej na pochwałę.
 • krystyna
  Rafi jaki burdel... a czy ty wiesz kmiocie że miasto bierze tzw placowe i że później jest sprzątane.
  Targi na rynkach miast królewskich to jedna z najstarszych tradycji.
 • rafi
  Karol-o jakim kolorycie piszesz, chyba o tym burdelu który zostaje po targu i samochodach na nim parkujących
 • mieszkaniec
  Już widzę jak stary rolnik zamawia 500 kg żyta przez internet.
 • Onufry
  A Cyganki? Co z Nimi? Może stworzymy stronę www.czarownice.pl i będą wróżyć online?
 • karol
  Nie wyobrażam sobie Kazimierz bez targu, który daje miasteczku dodatkowy koloryt.
 • jacek
  a co komu to przeszkadza.
 • Maciej Polkowski
  Jeszcze bardzo długo proszę Asa...
 • Jan Kowalski
  co za bełkot

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę