Czy Kazimierz jest atrakcyjny?

Skomentuj (19)

Kazimierz Dolny z pewnością dla wszystkich odwiedzających jest cudownym miejscem. Piękny krajobraz, ciekawa architektura. Czy tylko tym Miasteczko może się promować?

Studentka ostatniego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie Patrycja Filiks - postanowiła w swojej pracy dyplomowej przeanalizować strategię promocji Kazimierza Dolnego. Wszystkich, którzy odwiedzają Miasteczko, zachęcamy do wypełnienia krótkiej i anonimowej ankiety dotyczącej atrakcyjności turystycznej tego miejsca. Celem badań jest sprawdzenie, jak postrzegany jest Kazimierz a także to, czy jego promocja jest widoczna i skuteczna.

Ważne jest zarówno zdanie turystów jak i mieszkańców, dla których przygotowany został osobny kwestionariusz. Jego celem jest sprawdzenie, jak promocja Kazimierza postrzegana jest przez osoby, które przebywają tu cały czas. Poniżej znajdują się odnośniki do konkretnych formularzy.

Kwestionariusz dla turystów, którzy przyjeżdżają do Miasteczka:

https://docs.google.com/forms/d/14RfB4BdnHEyK8_DWsbNa0-MzqqLJWlJUvJtAvTFD4xI/viewform

Kwestionariusz dla mieszkańców Kazimierza:

https://docs.google.com/forms/d/1ffi3auWKgJfLFcJFfw9n1yvbu9bR_hK7h_lxWnpifqs/viewform

Wyniki ankiet zostaną wykorzystane w części pracy magisterskiej dotyczącej słabych i mocnych stron Kazimierza Dolnego. Oczywiście opublikujemy je również na naszym portalu.


Tekst: Patrycja Filiks

 

Skomentuj


Dodane komentarze (19)

 • świstak
  Jaka atrakcja z zarośniętymi wałami nad Wisłą
  trawa po kolana. Ze sprzedawaniem podchmielonym alkoholu a młodzieży papierosów.
  Nikt tu nie przestrzega tego prawa o zakazie sprzedaży pijanum i niepełnoletnim i to ma być atrakcja. Może by się ktoś obudził i to zmienił a może nawat pozbawił koncesji?
 • Adam
  Pozdrawiam Pana Kazimierza:)
 • Adam
  Kazimierz jest bardzo atrakcyjny:)
 • Radio Erewań
  Czy to oznacza że w Kazimierzu nie ma powodów do mruczenia?
 • Franek
  No proste- ludzie którzy mają inne poglądy mają małe rozumki, to poważny argument- wymiękam.
 • Olo
  Franek masz bardzo mały rozumek. Po pół roku chciałbyś aby Kazimierz był usłany rôżami jak przez osiem lat było jak było albo hak jest.
 • Franek
  Przed wyborami wszystko było proste:)
  Po wyborach same problemy.
  Dobrze że chociaż naród taki wyrozumiały, no i jest na co zgonić- budowa.
 • Bronek
  Atrakcyjny jak dr. Szpunt z Muzeum... :-)
 • kazimierzak
  @Cyklisto uważałem Cię za poważnego dyskutanta, ale widzę, że finanse gminne traktujesz niczym reklamę Kinder Bueno. Klaśniesz a pieniądze lecą.Zatem najlepszym miejscem będzie piaskownica.

  Ps.
  Kadencja to za mało aby uporządkować 8 lat rządów poprzednika. Czego się nie dotknąć to spartaczone.
 • cyklista
  Kazimierzak - Kazimierz 2015-06-03 08:09
  @Cyklisto, byłyby dwie duże imprezy rowerowe w Kazimierzu gdyby nie niekompetencja i brak nadzoru poprzednich władz.
  Głupie tłumaczenie,@Kazimierzak.
  Może przedszkolaki łykną taką gadkę.Dorosłych traktuj poważniej.
  Zamiast chować się za parawan rzekomych win poprzedniej władzy pokazać jakieś własne sukcesy.Jak są.


 • kazimierzak
  @Cyklisto, byłyby dwie duże imprezy rowerowe w Kazimierzu gdyby nie niekompetencja i brak nadzoru poprzednich władz. Jak dobrze wiesz pieniądze to nie reklama Kinder Bueno i nie lecą z nieba. Tak też jest w przypadku Kazimierza. W trakcie rozpoczętych wiosną prac budowlanych przy szkole okazało się, że pan geolog badający grunt żle wykonał swoją robotę w wyniku czego trzeba było do planowanych na ten rok wydatków rozpisać przetarg oraz wydać dodatkowo blisko 100tys zł na wylewkę tzw chudziakiem gruntu pod fundamentami.
  Reasumując gmina miała nieprzewidziane wydatki w kwocie 100 tys zł.
  Wróble zaś w Okalu ćwierkają, że po spartoleniu dokumentacji gmina nie otrzyma przewidzianego w budżecie wsparcia z funduszy unijnych (ponad 200tys zł)
  @Cyklisto teraz już wiesz dlaczego pan Burmistrz Pisula nie może pozwolić sobie na organizację imprez promujących Miasto i Gminę?
 • cyklista
  Cieszę się z dużego odzewu na mój post i to już od 5:22 :-))
  Trasa maratonu przebiega wprawdzie Parchatkę,Zbędowice czy Bochotnicę, ale polnymi drogami i wąwozami.A najważniejsza jest zawsze lokalizacja startu/mety.
  Nie widzę zatem uczestników, ani otaczających ich rodzin ani zwykłych (przepraszam) gapiów.
  Dla gastronomii i hotelarzy w Kazimierzu ta impreza jest bez znaczenia.
  Nie ma informacji na stronie Mazovii (kalendarz imprez)o jakiejkolwiek imprezie w Kazimierzu w tym roku,nie jestem jasnowidzem.
  Pan Zamana doskonale wie co w kazimierskiej trawie piszczy i nie jest to bynajmniej szelest banknotów.
  Wyścigi rowerowe w Kazimierzu (2015-01-13)
  " Spotkanie na ten temat odbyło się w Kazimierzu Dolnym na początku stycznia. Uczestniczyli w nim organizator wyścigów rowerowych Merida Mazovia MTB Maraton Cezary Zamana, burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula oraz Rafał Suszek - popularyzator imprez rowerowych w okolicy.
  Rozmowy okazały się owocne i są realne szanse na to, że pośród pięciu polskich miast goszczących kolarzy amatorów, którzy ścigać się będą w organizowanym po raz pierwszy w ramach Mazovii cyklu pięciu wyścigów szosowych, znajdzie się również Kazimierz Dolny nad Wisłą. Warto również dodać, że obok wyścigu szosowego w Miasteczku będzie kontynuowany także wyścig MTB.
  Kiedy odbędą się wyścigi? W czerwcu planowany jest wyścig szosowy, zaś we wrześniu - wyścig górski."
 • Król Artur
  Poprzednia władza nie wspierała maratonu nawet zwykłym uczestnictwem. Nie uczestniczyli też zwykli mieszkańcy, szkoda. W poprzedniej edycji z Kazimierza Dolnego w głównych konkurencjach startowała trójka dzieci i tylko dwóch dorosłych jako opiekunowie (w tej dwójce obecny burmistrz). I ta ostatnia informacja jest jedyną optymistyczną.
 • Król Artur
  Pan Cezary Zamana w zeszłym roku został potraktowany przez Urząd jak d..k żołędny. Jest to określenie użyte przez osobę ze sztabu Mazovia MTB - bardzo trafne moim zdaniem. Poprzedni Burmistrz obiecał 5 tys, a potem dwa tygodnie przed wykonał numer pod tytułem: "naprawdę obiecałem, nie pamiętam, sorry...".
  Pan Zamana prowadzi wielką rowerową, ogólnopolską imprezę i nie musi się pochylać nad tym czy w małym, prowincjonalnym miasteczku zmieniła się władza czy nie. Po prostu ma złe wspomnienia które "załatwił" nam poprzednio panujący.
  BTW - dokładnie w tym samym czasie w Puławach w zeszłym roku odbywała się ta sama impreza- z tym miastem złych wspomnień pan Cezary najwyrażniej nie ma...
 • kazimierz
  Cyklistka - Mazovia zorganizuje w Kazimierzu zakończenie sezonu kolarskiego. Wielka impreza skupiająca sympatyków kolarstwa górskiego i szosowego. A jeżeli chodzi o maraton w Puławach, to spójrz którędy trasa przebiega...
 • Olo
  Cyklista nie takimi słowami operoał burmistrz nigdy nie wyrażał się że Dunia coś źle robi, nie stakował na zebraniach więc nie kłam. Powstały nowe imprezy, współpraca i rozmowy są prowadzone i z ludżmi i instytucjami więc nie unoś się i nie kłam. Jeśli uczestniczysz w spotkaniach to powinieneś wiedzieć co zostało w kasie miasta
 • cyklista
  Pan Pisula obiecywał przed wyborami organizacje w Kazimierzu maratonów rowerowych.
  Tyle, że to tania propaganda była.
  Mazovia MTB organizuje taki maraton w najbliższy weekend 7 czerwca.Tylko nie w Kazimierzu a w Puławach.
  A 10.10. Kross Road Tour.Tyle, że w Nałęczowie.
  Panie burmistrzu,pamiętam Pana zapewnia, jak to będzie wspaniale.Jak całe rodziny rowerzystów i kibiców będą ciągnąć do kazimierskich pensjonatów i na kwatery.
  Tylko Dunia skąpi pieniędzy dla Mazovii i jest źle.
  No to teraz jest dobrze. Ani piłki plażowej ani maratonu rowerowego.
 • chłopczyk z małej literki
  Czy do par partnerskich jednopłciowych też podchodzą? Bo my z przyjacielem się wybieramy właśnie ;) In coguto oczywiście :)
 • pijany znd Grodarza
  A jakie są minusy? - pytamy.

  - Kluby go-go. Ich pracownice zaczepiają przechodniów, nakłaniając do wejścia do klubu. Nas też zaczepiały. I to kilka razy. Sprawa nie jest prosta, ale będziemy się zastanawiać, jak pozbyć się takich miejsc ze Starego Rynku. Są też problemy z niektórymi pubami. Widzieliśmy lokal z tanią wódką, przed wejściem stoją ludzie, piją alkohol. W bocznych uliczkach są miejsca, gdzie ludzie wychodzą z butelką piwa czy kuflem przed lokal, potem rozbijają je o chodnik - mówi prezydent Jaśkowiak."
  To w Poznaniu:Prezydent miasta, Komendant Wojewodzki Policji. Komendant Miasta Poznania przeszli in cognito w nocy.
  Może by tak NASI przeszli przez Rynek w Kazimierzu, w sobotę lub niedzielę./ w dzień / Najlepiej z żonami, bo cyganki podchodzą do par.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2023.
Pokaż stopkę